Bitcoin більше не основна мета криптозлочинців: яка валюта його замінила

Зараз Біткоїн вже не є основною ціллю для криптошахраїв. Стейблкоїни є більш популярними серед злочинців для відмивання їхніх доходів.

Про це повідомила ексспеціаліст по криптографії британської компанії Elliptic Тара Енісон. Вона вважає, що масова доступність стейблкоїнів (загальна назва криптовалют, які забезпечені 1 до 1 базовою державною валютою) зробила їх більш привабливим активом для відмивання злочинних доходів, аніж біткоїн. Зі слів експерта, розвиток криптоіндустрії, створення протоколів децентралізованого фінансування (DeFi), сервісів мікшування та стейблкоїнів надали злочинцям нові та витонченіші інструменти для незаконних операцій.

За словами Енісон, біткоїн з його обмеженою пропозицією на ринку починає втрачати в очах злочинців свою привабливість.

“Злочинці стали менше націлюватися біткоїном як на кінцеву мішень, переходячи до використання доларових активів, наприклад, таких як USD Coin (USDC). USDC широко доступні на ринку і можуть бути дуже легко відмиті через децентралізовані біржі (DEX), де є глибока ліквідність та великі обсяги”, – каже експерт.

Крім цього, вона зазначила, що попри ведмежий тренд, який зробив криптоіндустрію менш привабливою для кіберзлочинців, правоохоронні органи багатьох країн фіксують підвищену популярність стейблкоїнів для ухилення від санкцій та фінансування терористичної діяльності.

Схеми кібершахраїв

Минулого року загальна сума, яку отримали криптошахраї, становила понад 9 млрд доларів. Більшість злочинців користувалися схемами Понці або фінансовими пірамідами. 2 млрд доларів викрали через атаки на кросчейн-мости.

Щоб приховати злочини, шахраї часто використовують перехід між мережами. Тобто переміщують кошти з одного блокчейну на інший – це дещо ускладнює відстеження руху коштів.

Нагадаємо, що Україна увійшла до ТОП-10 країн Європи за рівнем зацікавленості у криптовалютах. 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *