У НАБУ нова справа на 716 млн грн: у ній фігурує один з найбільших енерготрейдерів

Укренерго і повʼязану з Коломойським компанію підозрюють у викраденні електроенергії та легалізації коштів в сумі понад 700 млн грн

Фото: Alina Kuptsova з сайту Pixabay

Національне антикорупційне бюро повідомило, що Укренерго у 2022 році продало трейдеру Юнайтед Енерджі електроенергію на суму понад 716 млн грн, але не отримало від нього грошей. У четвер, 11 січня, у межах цього кримінального провадження офіційні підозри отримали четверо фігурантів, йдеться на сайті НАБУ.

За версією слідства, службові особи Укренерго продали електроенергію, проігнорувавши попередній борг компанії. Після цього Юнайтед Енерджі перепродала електроенергію, а гроші вивела на рахунки іноземної компанії.

Підозри отримали:

  • організатор схеми, якого НБУ називає бізнес-партнером учасника кримінальної справи про розкрадання грошей у ПриватБанку (привласнення майна, відмивання грошей).
  • директор департаменту Укренерго, який не заблокував продаж (зловживання службовим становищем);
  • голова правління банку, який видав фіктивну гарантію оплати (зловживання повноваженнями працівником приватної компанії);
  • директор приватної компанії, яка була залучена для відмивання грошей (привласнення майна, відмивання грошей).

НАБУ вказує, що йому вдалося заарештувати понад 700 млн грн на рахунках залучених до схеми компаній.

Крім того, вдалося заблокувати гроші на рахунках підконтрольної організатору схеми компанії у двох європейських країнах. “До того ж були зафіксовані спроби зняти це блокування зацікавленими особами шляхом надсилання на адресу відповідних закордонних правоохоронних органів підроблених листів від імені детективів та прокурорів”, – йдеться в релізі НАБУ.

Источник: kp.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *