Застарілі фінансові звички через які людина довго перебиватиметься з копійки на копійку

Навіть ті люди, які далекі від економіки, повинні вміти правильно розпоряджатися своїми фінансами. Найголовніше в цьому питанні знайти золоту середину: не бути марнотратом, доживаючи останній тиждень до зарплати і не перетворитися в Скруджа Макдака, який відкладає всі гроші на чорний день, інформує Ukr.Media.

Живете за принципом "зате своє"

Краще жити на орендованій квартирі з хорошими умовами, ніж в своїй хрущовці.

Раніше вважалося, що двома найголовнішими покупками в житті людини повинні бути машина і квартира. Наші батьки обмежували себе у всьому, намагаючись відкласти трохи більше грошей, і коли ставали щасливими володарями власного будинку, їх щастю не було меж. Однак зараз ця цінність вважається застарілою. Багато людей дотримуються думки, що краще винаймати квартиру з шикарними умовами, ніж тулитися в радянській хрущовці, зате своїй. Сучасний ритм життя диктує нам зовсім інші умови, ніж 20 або 30 років тому. Дуже важливо бути мобільними і не прив'язуватися до одного місця.

Не відкладаєте гроші на відпустку

Перед телевізором не вийде відпочити по-справжньому.

Ще одна установка, яка перейшла від батьків. Багато хто вважає поїздку в теплі краї недозволеною розкішшю, хоча якщо подумати, за рік на тижневу відпустку в тій же Туреччині цілком можна відкласти. З огляду на сучасний ритм життя і щільний графік роботи, який змушує нас постійно виконувати величезну кількість завдань, якісний відпочинок обов'язково повинен бути присутнім в нашому житті. Якщо його ігнорувати, ні про яку продуктивну роботу, хороше самопочуття і душевної гармонії навіть мови не буде. Тому обов'язково беріть відпустку і проводите її поза домом, щоб отримати можливість відпочити душею і тілом.

Економите на собі

Купуйте речі для себе, а не для дому.

Чим більше людина себе обмежує, тим сильніше їй згодом хочеться переступити штучні рамки, створені власноруч. Ось і виходить, що спроби відкласти гроші на чорний день призводять лише до того, що одного разу людина зривається і робить дорогі імпульсивні покупки, за які їй потім соромно перед собою.

Багато хто не може зрозуміти такого ставлення до грошей, коли людина спеціально не дозволяє собі маленькі радості. Наприклад, смачну їжу, квіти, гарний одяг і так далі. Отримуючи зарплату, така людина відразу думає, що корисного могла би купити на ці гроші, а про речі, що приносять задоволення особисто їй, вважає за краще не думати, так як вважає це неважливим.

Яскравий приклад — жінка, яка на усі свята замовляє в якості подарунка речі для дому: постільну білизну, посуд, побутову техніку і так далі. Так, все це безсумнівно потрібно, проте в такі моменти потрібно думати про те, що приносить задоволення безпосередньо вам, а не квартирі.

Цілком можливо, що таке ставлення до грошей сформувалося через малозабезпечене дитинство, коли доводилося постійно ходити в одному і тому ж одязі, кожен день їсти суп і грати з ляльками, які дісталися від двоюрідних братів і сестер. Також серйозний вплив могли надати звички батьків, які постійно відкладали гроші на чорний день і вважали будь-які задоволення, навіть похід в ресторан, надмірностями. Ще одна причина такої поведінки — низька самооцінка і нелюбов до себе, яка часто зустрічається серед жінок. Такі дівчата задовольняються малим, так як не вважають себе гідними для чогось більшого.

Тримаєтеся за стару роботу

Якщо робота не подобається, краще знайти іншу.

Стабільна робота була пріоритетом для наших батьків, тому коли вони її знаходили, їх головною метою було утриматися на цій посаді. Навіть якщо через пару років виникали труднощі в спілкуванні з колегами і начальством або був відсутній кар'єрний ріст, про пошук кращого місця роботи все одно не було навіть мови.

На жаль чи на щастя ми живемо абсолютно в іншому світі. Зараз не соромно освоювати нові професії, змінювати сфери діяльності, переходити з однієї компанії в іншу, поки нарешті не знайдеться справа до душі. Не менш важливими факторами є висока зарплата і кар'єрне зростання — якщо такі фактори відсутні у вашій роботі, не варто триматися за неї, як за останню соломинку. Шукайте інші варіанти. Якщо не можете знайти підходящу посаду в своєму місті, переходите на фріланс — він відкриває дуже широкі можливості для самореалізації.

Завжди даєте в борг

Гроші, які позичили другу, можуть зруйнувати відносини.

А ось коріння цієї проблеми йдуть вже прямо в психологію. Звичка завжди допомагати друзям і близьким, навіть якщо самі перебуваєте в не найбільш виграшній ситуації, формує невиправдане почуття провини, в результаті чого ви не можете відмовити в проханні зайняти грошей. Насправді, ви нікому нічого не зобов'язані. Одна справа, якщо у вас є можливість допомогти матеріально і гроші, які ви позичте друзям, не сильно позначаться на вашому фінансовому становищі. Але зовсім інше, якщо ви віддаєте останню заначку. Та й в цілому, ви маєте повне право відмовити і проігнорувати невдоволення з боку знайомих. Якщо друзі або родичі образилися, проблема не в вас, а в них, адже вони намагаються таким чином вами маніпулювати.

Не даремно існує цитата про те, що якщо позичити гроші другу, є великий ризик втратити його. Тому подумайте кілька разів, перш ніж віддавати вміст свого гаманця. Цілком можливо, що через свою доброту ви втратите не тільки гроші, але і близьких, а також віру в людей.

Не відмовляєтеся від старого типу мислення

Якщо можете собі дозволити, замовляйте їжу додому, а не проводьте на кухні весь вільний час.

Людям, які росли в бідності, а потім змогли багато домогтися і змінити на краще своє матеріальне становище, дуже складно перебудуватися і звикнути до нового життєвого укладу. Якщо ви довгий час на всьому економили, а гроші давалися з великими труднощами, зовсім не дивно, що ви будете відмовляти собі в багатьох речах, вважаючи їх надмірністю.

Наприклад, якщо ви звільните час, який зазвичай витрачаєте на прибирання і готування, делегуючи свої домашні обов'язки професіоналам, то зможете заробляти більше, так як у вас з'явиться "віконце" для саморозвитку і досягнення цілей. Установка "жінка повинна встигати все: працювати, виховувати дітей, підтримувати порядок в домі, доглядати за собою" призводить лише до того, що ви не живете, а існуєте. Та й фінансова стабільність завжди буде перебувати під питанням, адже вам доведеться розпорошуватися на все й одразу.

Складно кардинально змінити життя? Почніть з малого. Якщо після оплати комунальних послуг, оренди квартири, покупки продуктів у вас залишається ще достатньо грошей, не бійтеся витратити їх на себе. Позбавтеся від думок "це дорого, а значить, мені не потрібно", з якими вас ростили батьки. Це істотно підвищить вашу самооцінку і допоможе розслабитися.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *