Посли Європейського Союзу узгодили 11-й пакет санкцій проти рф, спрямований на унеможливлення обходу державою-агресором обходу обмежень, затверджених раніше.
Про це 21 червня повідомляє шведське головування у Раді ЄС.
“Сьогодні посли ЄС узгодили 11-й пакет санкцій проти росії. Пакет містить заходи, спрямовані на протидію обходу санкцій та індивідуальним спискам”, – йдеться в повідомленні.
На узгодження нових санкцій схвально відреагувала президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен.
“Я вітаю політичну домовленість щодо нашого 11-го пакету санкцій. Це завдасть додаткового удару по військовій машині путіна посиленням експортних обмежень, націлених на організації, які підтримують Кремль. Наш інструмент боротьби з обходом санкцій запобігатиме потраплянню до росії підсанкційних товарів”, – заявила очільниця ЄК.
11 пакет санкцій ЄС: деталі
Як пише агентство Reuters, новий пакет забороняє транзит через росію товарів і технологій, які можуть використовуватися російською армією або допомагати її сектору оборони та безпеки. Він також дає змогу вводити обмеження на продаж чутливих товарів і технологій подвійного призначення країнам, які можуть продавати їх росії.
Пакет продовжує призупинення дії ліцензій на мовлення в Європейському Союзі п’яти російських ЗМІ, які контролюються російською державою.
Щоб обмежити практику завантаження суден російською сирою нафтою або нафтопродуктами в морі та уникнути заборони ЄС на імпорт російської сирої нафти та нафтопродуктів, пакет забороняє доступ до портів ЄС для суден, які здійснюють перевалку і у разі наявності підстав підозрювати, що завантажений вантаж був російського походження.
Окрім цього буде заборонено транспортування нафти південною гілкою нафтопроводу “Дружба”. Наразі це єдина гілка нафтопроводу, якою російська нафта йде в Європу.
Пакет додає ще 71 особу та 33 організації, які мають заморозити активи, які зберігаються в ЄС через їх причетність, серед іншого, до незаконної депортації українських дітей до росії.
Відзначимо, що на узгодження 11-го пакету санкцій європейським чиновникам знадобилося більше місяця. Зокрема, це сталося через позицію Угорщини та Греції, які вимагали від України виключити їхні компанії зі списку “спонсорів війни”.