Сімейний бюджет: як його відновити після новорічних свят

Новорічні свята створюють прогалину в бюджеті будь-якої сім'ї: купівля подарунків, продуктів і напоїв до святкового столу, поїздки і подорожі. І виходить так, що багато хто вступає в Новий рік з гарним настроєм і порожнім гаманцем. Як же пересічному громадянину відновити крихку фінансову рівновагу і поправити сімейний бюджет? Пропонуємо декілька практичних порад, інформує Ukr.Media.

Оцініть фінансове становище

Проведіть своєрідну ревізію своїх банківських карт, рахунків, боргів і джерел доходів, щоб створити загальну картину матеріального становища.

Складіть полегшений варіант меню

З урахуванням з'їденої за новорічні свята важкої їжі і випитих міцних напоїв, користь буде не тільки для гаманця, але і для вашого організму. Обмежте солодке, приготуйте що-небудь вегетаріанське. Намагайтеся використовувати продукти, які ще залишилися в холодильнику. А також не йдіть в супермаркет без особливої потреби.

Почніть фіксувати витрати

Елементарний спосіб контролювати сімейний бюджет — блокнот і ручка. Безперечно, це допомагає візуалізувати витрати і наочно побачити, куди «витікають» гроші. До того ж фіксація витрат привчає до дисципліни.

Перед тим, як щось купити, знімайте гроші з картки

Таким чином ви на фізичному рівні відчуєте, як вони витрачаються, і будете обачнішими.

Виберіть інший відпочинок

Зверніть увагу на бюджетний, економний відпочинок, адже гарний настрій створюють не тільки дорогі походи в ресторан або розважальний центр, але і тривіальна прогулянка по зимовому парку або катання на санках.

Метод «конверта»

Старий дієвий спосіб обмежувати сімейний бюджет. Визначте, яку саме суму ви в змозі витрачати щодня. Візьміть кілька паперових конвертів і розкладіть у них гроші за принципом один день — один конверт. Якщо в якийсь день ви були змушені вийти за межі виділеної суми, ви берете необхідну суму з наступного конверта. Значить завтра доведеться витратити те, що там залишилося. Насправді, такий спосіб привчає до дисципліни та економії.

Зверніть увагу на знижки

Почніть придивлятися до акцій і знижок у різних торгових точках (якщо ви досі цього не робили). Так можна в підсумку заощадити пристойну суму.

Визначтеся з пріоритетами

Подумайте, від якої покупки можна відмовитися з легкістю і які витрати обмежити. Більш того, безумовними лідерами списку покупок повинні бути продукти, необхідний одяг, гроші на бензин, інтернет. А придбання нового тостера або флакону парфумів можна відкласти на якийсь час.

При покупці продуктів можна заощадити без шкоди для здоров'я

Приходите до супермаркету зі списком покупок і слідуйте ньому. До того ж не купуйте все підряд. Продукти вигідно купувати в магазинах оптової торгівлі.

Звикли користуватися таксі?

Перейдіть на громадський транспорт. Хоча б деякий час згляньтеся над своїм сімейним бюджетом.

До побачення, шкідливі звички

Розлучіться зі шкідливими звичками, які поглинають ваші кошти (наприклад, куріння, вживання алкоголю, пристрасть до фаст-фуду). Тим більше, що настання Нового року — найкращий для цього час.

Почніть заощаджувати на комунальних послугах

Наприклад, споживання електроенергії в побуті легко скоротити, використовуючи енергозберігаючі лампочки й техніку з високим класом енергоефективності. Не варто також залишати увімкненими без потреби телевізори, DVD-плеєри, комп'ютери в сплячому режимі. Є гарний вислів: «Зекономлені гроші — зароблені гроші».

Навчившись грамотного і раціонального підходу до розподілу коштів, ви, звичайно, не розбагатієте. Однак можете захистити себе від неприємних моментів безгрошів'я і зберегти сімейний бюджет. А це надзвичайно актуально саме після новорічних свят, коли веселощі закінчилися і треба повертатися до суворих буднів.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *