НБУ оновив правила продажу пам’ятних монет online

Національний банк України (НБУ) оновив правила продажу пам'ятних монет України та сувенірної продукції через online замовлення, повідомив центробанк на сайті, інформує Ukr.Media.

Нацбанк скоротив термін викупу замовником заброньованих монет та сувенірної продукції нових випусків з 45 до 35 календарних днів у зв'язку зі значною кількістю замовлень і високою популярністю системи. При цьому, згідно з даними НБУ, більшість таких заброньованих замовлень реалізується протягом 10-15 днів.

Регулятор отримав можливість блокувати замовників, які використовують автоматичні програми (боти), що допоможе уникнути зловживань під час роботи системи online замовлення та підвищити ефективність її функціонування.

НБУ також встановив вимогу щодо придбання монет і сувенірної продукції лише за нотаріально посвідченої довіреності. Це запроваджується з метою мінімізації зловживань, пов'язаних з викупом продукції однією особою на підставі довіреності, а також здійснення персоніфікації осіб, які замовляють нумізматичну продукцію.

Нові правила діють з 3 січня 2019 року.

Крім того, регулятор ввів новий порядок розподілу і реалізації пам'ятних монет України та сувенірної продукції між каналами продажів.

З нового року виконання online замовлень у всіх областях України (крім Києва та Київської області) буде здійснювати Ощадбанк як офіційний дистриб'ютор НБУ з продажу пам'ятних монет і сувенірної продукції та уповноважений банк.

Регіональні підрозділи НБУ з 2019 року припиняють продаж нових випусків пам'ятних монет України та сувенірної продукції, а замовлену online в 2018 році нумізматичну продукцію вони будуть реалізовувати у мірі її отримання в установлені строки. Надалі купувати пам'ятні монети та сувенірну продукцію НБУ можна буде у банків-дистриб'юторів, наголошується в повідомленні.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *