Найбільш шкідливі та непотрібні ідеї які не допоможуть вам пережити безгрошів’я

Напевно багато з вас стикалися з тим, що після затяжних новорічних свят грошей немає не те, щоб «ні в чому собі не відмовляти», але навіть на елементарні потреби. «Так ми не тільки після свят, а постійно живемо від зарплати до зарплати», — можуть заперечити інші поскаржитися на те, що грошей вічно не вистачає. І якщо більшість людей воліють лише скаржитися, але не робить ніяких дій, то одиниці знаходять в собі сили та роблять все, щоб знайти фінансовий добробут. Але тут важливо розуміти, що не всі поради по досягненню «матеріального щастя» хороші, інформує Ukr.Media.

Ось найбільш шкідливі та непотрібні ідеї, які точно не допоможуть вам пережити безгрошів'я.

Брати кредити або відкривати кредитні картки

Кредити не тільки не вирішать ваші фінансові проблеми, а, навпаки, можуть вас ще глибше загнати у боргову яму. Тільки уявіть, що вам доведеться повернути не ту суму, яку ви займали, а борг плюс відсотки, що набігли за час користування грошима. І якщо ця ідея все ще здається вам привабливою, то ось ще один аргумент — якщо раптом у вас не набереться потрібна сума, щоб внести хоча б мінімальний платіж та заборгованість перевищить приблизно 90 днів, то вас охоче продадуть колекторам і далі з вами будуть розбиратися вже інші люди, які не звикли панькатися з боржниками.

Ще один варіант — нераціонально використовувати кредитну карту. Багатьом здається дуже привабливою ідея «перехопити» до зарплати, проте якщо ви не встигнете погасити заборгованість до закінчення пільгового періоду, то потрапите на відсотки і, як варіант, на додаткові витрати. Тому якщо ви не впевнені, що в наступному місяці зможете повністю оплатити всю суму, то краще відмовтеся від спокуси взагалі починати користуватися кредиткою, адже це не допоможе вам поправити становище, а лише посилить його.

Закладати квартиру або цінні речі

Навіть у момент відчаю не думайте про те, щоб оформити кредит під заставу наявної квартири або віднести в ломбард сімейні коштовності. Адже в першому випадку можна взагалі залишитися без нерухомості (якщо звернутися до сумнівної організацію і неуважно вивчити договір, то можна запросто розпрощатися з квадратними метрами), а в другому — одержаних грошей вам вистачить лише на деякий час, а ось фамільні цінності можна вже не встигнути викупити назад.

Вплутуватися у фінансові авантюри

Коли людина довго не може вибратися з боргової ями, то її мозок починає підкидати зовсім вже ризиковані ідеї. І замість того, щоб зупинити цей потік думки та звернутися за порадою до когось більш досвідченого, індивід, що зазнає фінансові труднощі, починає пробувати легкі способи заробітку, включаючи покупку на останні гроші лотерейних білетів, ставки в азартних іграх або участь у пірамідах. «У них же вийшло, значить і я зможу», — переконує себе людина, дивлячись на усміхнених з рекламних плакатів переможців, яким пощастило зірвати джекпот і змінити життя на краще. Насправді ж відсоток ймовірності того, що саме ви виграєте в лотерею настільки малий, що простіше знайти нову роботу з високим стабільним окладом. Про фінансові піраміди, думаємо, і зовсім немає сенсу нагадувати. На думку фінансистів, чим переконливіше виглядає афера, тим більше грошей з вас у підсумку витягнуть, вже повірте.

Не оплачувати інтернет і стільниковий зв'язок

«А як же раніше люди обходилися без телефонів, і нічого!» — можуть заперечити особливо вперті та будуть в чомусь мати рацію. Можливо, і в наш час є такі люди, які спокійно можуть обходитися без смартфонів та інших гаджетів. Однак іншим складно уявити себе без телефонів — робота, та що там, все життя знаходиться саме в смартфоні. І якщо перестати сплачувати рахунки за стільниковий зв'язок і інтернет, то можна відчути себе відрізаним від світу (не кажучи вже про те, що подібна ідея запросто може залишити без засобів до існування фрілансерів або тих, хто працює з дому). Ось їм інтернет потрібен в першу чергу. І не сподівайтеся, що на сходовій клітці виявиться добрий сусід, який дозволить вам використовувати його wi-fi, вам доведеться дані платежі внести в графу «обов'язкових» і не забувати їх оплачувати.

Накопичувати борги за ЖКП

Ще один пункт на якому багато людей потрапили у важке фінансове становище — оплата комунальних платежів. «Подумаєш, адже КП однаково мені нічого не зробить, максимум — вивісить на «дошку ганьби» разом з іншими злісними боржниками», — заспокоюють себе деякі та прибирають квитанції по квартплаті в дальній ящик, до кращих часів. Але насправді подібна поведінка може вийти вам боком. По-перше, вам нарахують пеню, тому ви заплатите набагато більше, ніж планували, а по-друге, через деякий час вам просто відключать електроенергію, газ. Крім того, в якості крайньої міри вас можуть навіть виселити. До подібного, звичайно, намагаються не доводити, але якщо всі інші методи на боржника не діють, то залишається тільки позбавити його квартири.

Переходити на хліб і воду

Особливо відчайдушні намагаються ще більше скоротити свої витрати, практично перестав харчуватися. Ні, мова не йде про голодування, однак люди стискуються настільки, що з їжі можуть собі дозволити лише найдешевші крупи або бюджетні варіанти макаронів — ні на що більше у них грошей просто не залишається. Так, наприклад, моя знайома вигребла всі свої кошти, щоб придбати нерухомість і потім сім місяців харчувалася виключно рисом і сухарями, запиваючи все це звичайною водою. А все тому, що інші продукти просто не на що було купити, не кажучи вже про те, щоб посидіти з друзями в кафе чи взяти з собою кави на винос. Але треба віддати їй належне, вона стійко трималася весь цей час жодного разу не поскаржилася оточуючим на своє тяжке положення. Поступово борги їй вдалося роздати, і вона щасливо зайнялася облаштуванням своєї квартири.

Махнути рукою на бюджет

«А навіщо рахувати гроші, коли їх взагалі немає?» — ви можете ставити собі питання. Фінансові фахівці застерігають вас від спокуси взагалі відмовитися від ведення бюджету і нагадують, що як тільки ви перестанете контролювати надходження і витрату грошей, то застрягнете в борговій ямі надовго. Вміння прогнозувати витрати та оптимізувати витрати дозволить вам поліпшити своє фінансове становище і з часом навіть вийти в плюс.

Відмовлятися від підробки

Чекати біля моря погоди, а точніше — коли вам керівництво підніме зарплату або друзі знайдуть перспективну високооплачувану роботу, так само безглуздо, як і вплутуватися в кредити (мовляв, зараз я переб'юсь до надходження грошей, а там як-небудь розберуся з боргом). Навіть якщо ви розумієте, що вже рідко бачитеся з рідними та друзями в силу своєї зайнятості, спробуйте переглянути своє ставлення до роботи та взяти щось додаткове (або, наприклад, перетворити своє хобі в невеликий бізнес, який також допоможе вам вийти з фінансової кризи). Пам'ятайте, що навіть невеликі, але стабільні надходження зможуть поліпшити ситуацію і дозволять вам знайти упевненість в завтрашньому дні.

Впадати в депресію

Ми розуміємо, що безгрошів'я і відчуття, що завтра буде гірше, ніж вчора здатне загнати в апатію кого завгодно. Однак, як кажуть успішні люди, безвихідних ситуацій не буває і краще потім шкодувати про те, що трохи помилилися в розрахунках і отримали на виході не той результат, на який розраховували, ніж рвати на собі волосся з-за втрачених можливостей (багато багатіїв колись починали з низів і тільки завзятість і віра у свої сили допомогли їм впоратися з бідністю і стати тими, ким вони є сьогодні).

Триматися за своє майно

Подумайте, можливо у вас знайдуться речі, які вам вже не потрібні. Проведіть ревізію і складіть список того, що ви могли б продати. Зрозуміло, що іноді психологічно складно змусити себе розлучитися з тією ж машиною, дачею, та хоч телевізором, однак уявіть, що виручених коштів вистачить на те, щоб покрити більшу частину боргів. І це краще, ніж чекати, поки у ваш будинок прийдуть колектори та оцінять ваше майно за мінімальною ціною (і, відповідно, вам тоді доведеться шукати ще додаткові кошти, щоб якось примудритися повністю погасити свій борг).

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *