Кілька порад для тих, хто вирішив знайти додатковий підробіток

У наш час другим (або навіть третім) проєктом вже нікого не здивуєш, проте є ще ті співробітники, яким не настільки легко зважитися на підробіток, тим більше, якщо у них за плечима не один рік роботи в улюбленій, але безперспективній компанії. Якщо ж ви з їх числа, але вам відчайдушно не вистачає грошей, спробуйте спочатку вивчити наші рекомендації, перш ніж вплутуватися у нові зобов'язання, інформує Ukr.Media.

Зберіть портфоліо і зазначте вартість своїх послуг

Щоб пропонувати свої послуги, вам спочатку необхідно визначитися, а чим, власне, ви можете бути корисні. Після того, як ви зрозумієте, у якій галузі можете домогтися успіху (можливо, ви, наприклад, згадаєте, що ваше хобі може бути цікавим для оточуючих і вони дійсно готові за це платити), підготуйте портфоліо, за допомогою якого зможете презентувати себе. Це заощадить вам час (вам не доведеться усім і кожному на пальцях пояснювати, чим саме ви займаєтеся) і допоможе потенційним клієнтом швидше визначитися зі своїм вибором.

Не соромтеся переглядати ціни за термінові або складні замовлення

Навіть якщо ви тільки виходите на ринок зі своєю пропозицією, намагайтеся не опускати ціни, інакше вам буде просто не вигідно працювати за копійки, та й згодом, коли ви захочете переглянути цінову політику, вам доведеться аргументувати, чому раптом ви їх настільки "різко" задерли. Тому не соромтеся відразу ж виставляти реальні розцінки і не забувайте робити націнку за терміновість або складність замовлення (це нормальна практика, яка дозволить вам залишатися на плаву, а не працювати собі у збиток).

Визначтеся з пріоритетами

Подумайте, що саме для вас важливе і спрямуйте енергію туди. Не розпорошуйтеся на безліч завдань одночасно, інакше ризикуєте провалити проєкт і втратити репутацію надійного виконавця (повірте, сарафанне радіо у наш час працює так само, як і багато років тому, люди більше схильні довіряти певній думці, ніж рекламі і обіцянкам). Тому чітко визначтеся з пріоритетами і завданнями, щоб потім не залишитися біля розбитого корита.

Не беріть більше того, що можете подужати

Хотілося б звернути увагу на важливість порівнювати свої сили з тими цілями, які ви собі поставили. Деякі люди спочатку ставлять собі нездійсненні завдання, під час виконання приходять до висновку, що не зможуть з ними впоратися поодинці, підставляють замовників і остаточно переконують себе у тому, що підробіток точно не для них. Щоб не потрапити у таку саму ситуацію, заздалегідь зважте усі "за" і "проти" та лише потім дійте.

Складіть план і чітко його дотримуйтесь

Особистості, які полюбляють ризик, намагаються домогтися успіху, не маючи за спиною хоч якогось стартового капіталу, потрібних зв'язків і чіткого плану дій. Вони сподіваються, що усе складеться самостійно і дуже дивуються, коли програють конкурентам і йдуть у мінус. Щоб цього не сталося, заздалегідь зберіть інформацію, вивчіть питання, скорегуйте отримані дані з тим, що ви планували собі спочатку і лише потім виходьте на ринок зі своєю продукцією або послугами. Якщо все зробити правильно, то можна домогтися вражаючих результатів і перетворити підробіток якщо не на основне, то дуже вагоме джерело заробітку.

Уточніть, скільки годин ви готові витрачати на підробіток

Особливо наївні вважають, що підробіток буде займати маленьку частину їх життя, але при цьому даватиме максимальні результати. І тому цілковита зануреність у процес практично 24/7 є для них несподіваним результатом. Щоб не загрузнути у додаткових зобов'язаннях, поставивши свою основну професійну діяльність (і особисте життя у тому числі) під загрозу, заздалегідь складіть для себе графік, позначивши, скільки часу ви зможете присвячувати підробітку, без шкоди для інших галузей вашого життя.

Навчіться делегувати повноваження

Не забувайте, що у добі лише 24 години, тому якщо ви будете намагатися встигнути все зробити самостійно, то повністю поринете у процес, залишивши без уваги інші цілі і завдання. До того ж, постійна робота у режимі нон-стоп негативно впливає на стан здоров'я і може призвести до професійного (і емоційного) вигоряння. Грамотно розплануйте своє завантаження таким чином, щоб встигати і працювати, і відпочивати, тоді ви зможете зробити значно більше, ніж планували спочатку.

Не бійтеся відмовлятися від безперспективних проєктів

Люди, які лише починають просувати свої товари і послуги (або тільки починають освоювати процес успішного підробітку) намагаються схопити якомога більше замовлень, витрачають час на дрібні і упускають великі. Тому не поспішайте брати все, що вам пропонують, відкидайте ті, які не принесуть бажаного результату або непорівнянні з тими витратами, які ви понесете. І не переживайте, що якщо ви комусь відмовите, то до вас взагалі припинять звертатися клієнти. Щойно ви навчитеся відокремлювати головне від другорядного і оптимізуєте процес, то у вас все налагодиться і результат перевершить усі ваші очікування.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *