Євросоюз не зніматиме санкції з російських банків через зернову угоду

Про це російським ЗМІ заявив офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Петер Стано, повідомляє Коммерсантъ.

«Що стосується деSWIFTінга російських банків — це частина санкцій, введених Євросоюзом та іншими країнами», — сказав Стано. Він зазначив, що обмеження можуть бути пом’якшені або скасовані тільки після завершення війни.

На думку представника зовнішньополітичної служби ЄС, безперешкодним торговельним потокам і експорту продовольства та сільгосппродукції через Чорне море заважають лише бойові дії в Україні.

Він вважає, що конфлікт «посилив і без того серйозні глобальні проблеми продовольчої безпеки». Однак Стано зазначив, що санкції Брюсселя не зачіпають торгівлю сільськогосподарською та харчовою продукцією між Росією і третіми країнами і між ними «як і раніше, існують варіанти платежів».

Як повідомлялося, 17 травня Угоду про Чорноморський зерновий коридор було продовжено ще на два місяці. У РФ заявили, що перепідключення Россельхозбанку до SWIFT є її вимогою в рамках зернової угоди.

Також повідомлялося, що США дозволили банку JPMorgan обробляти платежі Россельхозбанку, щоб не підключати його до SWIFT.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *