Як правильно спілкуватися з підлеглими, щоб не бути “тираном”

Начальник кричить на підлеглого і сам "ламає собі ногу". "Співробітник тупить, не розуміє з першого разу. Не витримую, доводиться і на крик переходити, щоб думка дійшла!". Поділився один керівник, інформує Ukr.Media.

Стикалися ви з тим, що коли на вас тиснуть, гарчать і підвищують голос при поясненні завдання або на розборі підсумків роботи, це напружує і хочеться заперечити, щось різко сказати, а з цією людиною виникає негативна асоціація? Хочеться уникати з нею спілкування?

У багатьох людей така ситуація виникала. А як же тоді бути? Що зробити, щоб співробітник чув зворотний зв'язок і хотів стати кращим?

Часто критика від начальника саме на це спрямована.

Крім того, згадайте себе в дитинстві, що відбувалося, коли на вас лаяли дорослі? Учитель в школі? Ніби амнезія, ступор, всі думки відлітають. Це реакція нашої свідомості — захист на стрес. А чи не бувало у вас так в дорослому віці?

Якщо людина часто чує від вас неприємні речі, то у неї з вами яка асоціація? Заперечення. В голові виникає блок на все, що ви говорите. Співробітник йде в неусвідомлений саботаж. Замість ясного усвідомлення своєї зони зростання, хворіє або допускає помилки по вашим проєктам.

А що можна зробити

Створити обстановку, при якій співробітник зможе безболісно чути критичний зворотний зв'язок. Замінити негатив на потенціал для розвитку.

Американський управлінський тренер Маршалл Голдсміт рекомендує наступне: хочеш один раз покритикувати, спочатку сім разів похвали. Можливо це занадто, але сенс, з моєї точки зору, в цьому є.

При такому підході співробітники сприймають критику менш болісно і з великим ентузіазмом прагнуть до нових висот. Чи скрізь це працює? Звичайно ні. Більше підходить для співробітників розумової праці. У робочих спеціальностях добре слово також вітається, на додаток до чітко визначених правил і дисципліни.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *