Як економити при маленькій зарплаті, коли і відмовитися вже начебто ні від чого

Обіди в кафе, залежність від кави і звичка робити спонтанні покупки можуть непомітно виконати в вашому бюджеті солідну дірку. Начебто все просто. Щоб не піти на дно, як "Титанік", потрібно заробляти більше, а витрачати — менше, інформує Ukr.Media.

У цій статті ми зібрали маленькі хитрощі, якими поділилися люди у соцмережах. Зазвичай секретними способами заощадити люди діляться неохоче. Адже трюк перестане працювати, якщо його візьмуть на озброєння всі від малого до великого. Тому ловіть момент, щоб почерпнути ідеї, які допоможуть утримувати гроші в гаманці якомога довше.

Як економити при маленькій зарплаті

За результатами опитування, кожен п'ятий британець намагається заряджати свій телефон на роботі. Крім цього, гаджети нерідко заряджають в ресторанах, коворкінгах та інших громадських місцях. А якщо не забороняє роботодавець, то електроенергією на роботі можна запастися і із запасом. Правда, для цього вже знадобиться місткий повербанк.

Коли бачите вигідну пропозицію, запитайте себе: чи планували це купити, поки не побачили знижку? Якщо відповідь "Ні", то це зовсім не вигідна пропозиція. Швидше, спритні маркетологи переконали вас купити те, що вам не потрібно.

У багатьох магазинах можна безкоштовно або за мінімальну суму взяти зразки килимових покриттів. Залишається з'єднати їх скотчем — і у вас є відмінний килим!

Замінити жалюзі може звичайна аерозольна фарба. А обійдеться тобі такий апгрейд вікна, ясна річ, набагато дешевше.

Спробуй вести таблицю витрат. При цьому навпроти кожного рядка робіть позначку про її необхідність. Наприклад, крупа — "обов'язково", квартплата — "обов'язково", дорогий шампунь — "хм… так захотілося". Банально, але ти дуже здивуєшся кількості спонтанних покупок.

Трюки від людей, які навчилися економити

Примітно, що заощадити можна і на пунктах з допискою "обов'язково". Наприклад, ті ж англійці надягають більше одягу замість того, щоб додати опалення в квартирі. А іноді не змивають воду в туалеті після кожного його відвідування і навіть купаються в одній і тій же воді з кимось іншим.

Використовуй в якості пакувального паперу для подарунків непотрібні карти або старі нотні зошити. Дешево й оригінально!

Встановіть собі на смартфон один з додатків з акціями магазинів. Дуже часто там можна заздалегідь дізнатися про знижки продукти. Досвідчені покупці стверджують, що таким чином можна заощадити до 25% всіх витрат на харчування.

Заведіть звичку робити великі покупки тільки в кінці місяця. По-перше, ви більше не будете за тиждень до зарплати залишатися без гроша в кишені. А по-друге, отримаєте додатковий час, щоб вирішити, чи потрібна вам ця річ взагалі. Уявіть, що ви її вже купили. Чи зміниться ваше життя на краще? Якщо не зміниться, то вибір очевидний.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *