“Гра у три кроки”: Як перевірити свою “грошову програму”

Є простий спосіб перевірити свої стосунки з грошима. Свою "грошову програму", образно кажучи, інформує Ukr.Media.

Треба щось купити, щось продати і щось заощадити.

Тут починаються цікаві речі. Напевно ви спокійно купите щось. Підете в магазин або придбаєте в інтернеті. Це легке завдання. Невелика порада — зробіть це із задоволенням і усвідомлено.

Що саме ви купуєте? Яка благородна мета покупки, її користь для вас? Або для іншого, якщо ви купуєте для когось? Скільки радості принесла покупка? Чи ви витратили гроші лише на необхідне, бо звикли купувати тільки необхідне?

Перше, замисліться. Друге, прислухайтеся до своїх відчуттів.

Якщо є задоволення, користь, радість — ви витратили гроші, отримали натомість річ плюс позитивну енергію. Емоціями себе підживили. Це вигідно! Все добре.

А от продавати багато хто не може. Причому навіть не пробують. І махають руками, з дивним кокетством кажуть: "Я не вмію продавати! Поганий з мене продавець!".

Ми живемо в капіталістичному суспільстві. І вміння продавати свою працю визначає наше фінансове становище. Праця — це наша робота, послуги, майно. Не вміє продавати той, хто не хоче. Хто потайки вважає, що вище цього. Торгують торгаші!

І боязкі люди бояться продавати. Можуть поганого наговорити, донести… Мало що! Але треба спробувати. Хіба ви в дитинстві не грали в магазин? Якщо ви при думці про продаж відчули дискомфорт, тривогу, напругу, ви вловили проблему у своїй "грошовій програмі". Ви не вмієте продавати свою працю. І вам платять за принципом: "на тобі скільки не шкода!". А не шкода дрібниць…

А якщо доведеться продати квартиру? Щоб купити більшу. Або машину? Щоб купити кращу? Бачите, треба вчитися продавати. Нічого в цьому немає ганебного чи страшного.

Можна пограти в магазин символічно. Продайте за монетку цукерку чоловікові. Наприклад. Або з дитиною в магазин пограйте. Це теж зараховується. Ігрове тренування навички.

Ну, а з економією, зі збереженням складніше. Виявляється, багатьом лише здається, що вони економлять. Одна жінка заощадила так: купила чотири пачки несвіжих і несмачних сосисок по акції. Дуже дешево! Їсти неможливо…

Це була збиткова економія. Гроші у цієї жінки не зберігалися, вона сама зрозуміла проблему. Втрачала вона парадоксальним чином саме там, де намагалася зберегти і виграти.

Вкладала гроші в сумнівні банки, наприклад. У фінансові піраміди. Або давала в борг під відсоток. Потім не отримувала ні грошей, ні відсотка. Купила недорогий будиночок за містом, а фундамент у будиночка виявився гнилим…

Або ми одного разу сіли в автобус, щоб заощадити на таксі. І що? Квитки в автобусі коштували 30 гривень. Нас було троє. А поїздка на таксі коштувала 100 гривень за всіх. Просто ми не знали ціну за таксі. І за поїздку на автобусі.

У підсумку заощадили 10 гривень. Втратили 40 хвилин, дорога була перекрита і автобус поїхав в об'їзд. Їхали стоячи…

Висновок: спочатку треба дізнатися деталі. І не захоплюватися дріб'язковою економією. Час і комфорт — це частина нашого життя. Це теж гроші!

Це прості завдання. Спробуйте пограти в цю гру. Вона багато чому вчить. І допомагає налагодити стосунки з грошима, зрозумівши себе.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *