Фінансове мислення і звички, які потрібно розвинути для того, щоб досягти матеріального благополуччя

Багато хто з тих, хто стверджує, що гроші не відіграють важливу роль у їхньому житті, стикаються з фінансовими проблемами. Ці ж люди зізнаються, що їм не вистачає коштів, не вдається накопичити і досягти нових висот. Домогтися фінансового благополуччя і примножити свої матеріальні засоби можна тільки приклавши власні зусилля, інформує Ukr.Media.

Життя людини визначає її мислення і оточення: цілі, мрії, відносини, злети і падіння. Фінансів це теж стосується. Грошове мислення включає в себе ваші переконання щодо матеріальних благ, які присутні у вас в цей момент. Гроші — це запорука стабільності, свободи, впевненості та безпеки. У них потужна енергетика і притягуються вони тільки до тих, хто впевнений в собі, працює і ставить цілі.

Але що робити, якщо ви опинилися в борговій ямі? Статистика показує, що на сьогодні непогашений кредит є у 40 мільйонів осіб. Часто покупки, здійснені на емоціях, стають ворогами матеріального благополуччя, особливо якщо вони були придбані в кредит. Витрати перевершують доходи і ось ви вже у фінансовій ямі. Щоб цього не було, візьміть за правило наступні 5 звичок.

Рахуйте доходи і витрати

Так ви зможете оцінити свій заробіток і реальні витрати. Записуйте протягом декількох місяців зароблену і витрачену суму, включаючи кошти, взяті в борг або спущені на хобі. Після цього часу ви поглянете на свій бюджет іншими очима. Аналіз фінансів допоможе вам знайти шлях до скорочення витрат. Для зручності розрахунки можна вести в Excel таблиці або в спеціальних додатках.

Ведіть сімейний бюджет

Гроші потрібно витрачати з розумом, тоді ви досягнете фінансової незалежності. Дорогі покупки варто планувати заздалегідь, щоб бути впевненими в завтрашньому дні. Тоді фінанси залишаться і на інші ваші потреби. Ведення сімейного бюджету допоможе вам визначити його сильні і слабкі сторони.

Відкладайте 10% від доходів

10% — не така велика сума в порівнянні з тим скільки ви отримуєте на руки. Відкладаючи їх з кожного доходу, ви забезпечуєте собі фінансову "подушку безпеки", яка виручить вас в екстреному випадку. Статися може що завгодно: від скорочення штату до звільнення. А вам потрібно буде утримувати себе і сім'ю якийсь час. Накопичені кошти стануть відмінною підмогою. Ви зможете кілька місяців жити без позик і боргів, поки не знайдете нове місце роботи.

Інвестуйте % від кожного доходу

Ви повинні навчитися розпоряджатися своїми грошима і примножувати їх. Це потрібно для того, щоб забезпечити собі гідну старість, тому що більшість пенсіонерів сьогодні живе в нужді. Іноді навіть дивіденди з акцій, в які ви вкладаєте, можуть значно перевищувати вашу зарплату.

Допомагайте людям

Оточіть себе однодумцями, які також як і ви ведуть облік фінансів і вчаться правильно ними розпоряджатися. При необхідності позичайте гроші іншим. Якщо ви будете допомагати людям, швидше за все і вони не відвернуться від вас у важкий момент, згадавши як ви їх виручили свого часу. Трапитися може всяке, тому краще перестрахуватися.

Пам'ятайте, що матеріальне благополуччя цілком залежить від грошового мислення і ваших внутрішніх установок. Мислення багатих людей відрізняється від мислення тих, хто позбавлений фінансового достатку. Без нього не вийде твердо стояти на ногах. Пропрацювавши своє мислення, ви помітите як до вас почнуть приходити гроші. Те як ви до них ставитеся, впливає на фінансовий успіх. Правильне мислення має стати вашою звичкою.

Є маса прикладів того, як звичайні люди змогли залучити у своє життя фінанси і успіх. Змінивши своє мислення, вони стали більше заробляти. Що стосується, неправильних установок, то вони часто закладаються в дитинстві вашими батьками, бабусями і дідусями. Згадайте, як вони говорили вам: "не жили багато, не варто і починати", "гроші даються важкою працею" або "гроші — бруд, від них одне зло".

Не дозволяйте собі мислити так, інакше ви не досягнете матеріального добробуту. Коли ви думаєте, що "гроші дістаються легко, Всесвіт повний достатку", ви перестаєте триматися за них і боятися втратити. Навпаки, у вас з'являються нові клієнти, замовлення, робота, добре оплачувана посада. Працюйте над собою, виробляйте правильні фінансові звички і мислення. Не живіть одним днем, думайте про майбутнє, адже завтрашній день непередбачуваний. Все залежить тільки від ваших думок і дій.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *