ДТЕК наполягає на законності роботи за формулою “Роттердам+”

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) надіслало повідомлення про підозру співробітникам ДТЕК. У компанії вважають, що ніякої обґрунтованої причини для подібних слідчих дій немає, а підозри слідства безпідставні, інформує Ukr.Media.

Про це компанія повідомила на офіційному веб-сайті.

"Порядок, у відношенні до якого є претензії у слідчих органів, визначив прозорі правила роботи на оптовому ринку електричної енергії, які раніше були відсутні, а рішення про правила роботи приймалися державними органами суб'єктивно. Доцільність використання принципу імпортного паритету і відповідність методики ціноутворення на енергетичне вугілля в Україні практик європейських держав була підтверджена численними міжнародними експертизами, результати яких повинні бути враховані. Зокрема, експерти підтверджують коректність застосування принципу імпортного паритету, прив'язку цін на енергетичне вугілля в Україні до європейських індексів, коректність включення витрат на логістику тощо. Дослідження показують відсутність надприбутків як у вугільному секторі, так і в українській тепловій генерації. Використання принципу імпортного паритету при встановленні ціни на енергоносії — вимога МВФ та інших кредиторів України. Але, на відміну від стрімкого зростання цін на газ, тарифи на електроенергію для населення незмінно залишаються найнижчими в Європі".

Як зазначається у повідомленні, співробітники ДТЕК вже надали НАБУ необхідні документи та відповіли на запитання.

"Під час взаємодії з державними органами співробітники ДТЕК завжди дотримувалися норм ділової етики. Компанія брала активну участь у впровадженні реформи на ринку електричної енергії для встановлення рівних і прозорих правил для всіх учасників. Звинувачення слідчого органу в некоректній поведінці співробітників ДТЕК при взаємодії з державними органами влади ми вважаємо безпідставними і необґрунтованими. Компанія буде приймати всі законні заходи щодо захисту честі і гідності працівників ДТЕК. У компанії наполягають на необхідності всебічного і об'єктивного розслідування, яке, нарешті, припинить спекуляції навколо методики ціноутворення на енергетичне вугілля".

У ДТЕК відзначили, що працюють в рамках законодавчого поля України і дотримуються міжнародних стандартів комплаєнс-етики.

"Компанія — найбільший інвестор, платник податків і роботодавець України. У 2018 році капітальні інвестиції ДТЕК склали 20 млрд гривень, податкові відрахування — 26 млрд гривень. Тільки у вугільну галузь за весь час існування компанія інвестувала 3,5 млрд доларів, що дозволило збільшити видобуток вугілля більше ніж у 2 рази, забезпечити генерацію українським вугіллям і уникнути відключень електроенергії", — підкреслили в компанії.

Нагадаємо, Європейська асоціація вугілля та лігніту (Euracoal) підтвердила економічну обґрунтованість української методології ціноутворення на вугілля. "Вибір маркерної ціни є правильним, індекс API-2 є прозорим і відповідає показникам ціни імпортного паритету для вугілля в Україні", — йдеться в прес-релізі Euracoal, опублікованому на її веб-сайті 21 вересня 2018 року.

Законність і економічна обґрунтованість формули "Роттердам+" підтверджена експертизою Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. У грудні 2017 року експертиза була призначена судом. Експертиза підтвердила обґрунтованість формули, а також встановила, що методика розрахунку була законною. Формула є наслідком Директиви ЄС 2009/72/ЄС від 13 липня 2009 року, договору про членство України в Енергетичному співтоваристві, Угоди про асоціацію України з ЄС, рекомендацій Антимонопольного комітету України від 17 вересня 2015 року.

Директор Інституту економіки і прогнозування НАН України, академік Валерій Геєць стверджував — проведене Інститутом на замовлення НАБУ дослідження не підтвердило, що приватні вугледобувні підприємства отримували надприбуток в результаті використання формули "Роттердам+".

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *