Допомога армії та нападки конкурентів: чим живе криптобізнесмен Микола Удянський під час війни

Криптобізнесмен з Харкова Микола Удянський багато інвестував в Україну – будував обʼєкти для IT-фахівців, розвивав тенісну академію, займався ресторанним бізнесом. Через повномасштабну російську агресію більшість його здобутків на території країни була зруйнована. Втім підприємець продовжує вкладати в рідне місто – Харків, а у 2022 році відкрився його кіберінститут Cyberport. Також відомо, що Удянський багато допомагає армії та постраждалим від війни.

Журналісти Інформатора поговорили з Миколою Удянським і зʼясували, чим живе бізнесмен сьогодні.

– Пане Миколо, розкажіть, чи змінилося ваше життя після початку війни Росії проти України?

– Останні вісім років, як ви знаєте, я проживаю за кордоном. Однак, війна все одно внесла корективи у моє життя, життя моєї родини, друзів та колег по роботі. Почнемо з того, що усі зароблені кошти я вкладав у розвиток мого рідного міста Харкова. На жаль, нині багато напрацьованого за роки знищено країною-окупантом. Я будував житло для працівників IT-сфери, розвивав тенісну академію в місті, будував житлову і комерційну нерухомість. Працював над створенням першого в Україні кібер інституту Cyberport, який у 2022 розпочав свою роботу в Харкові та Ужгороді. Усі об`єкти комерційної нерухомості, ресторанного та спортивного бізнесу нині розбиті російськими ракетами. Інституту Cyberport, на щастя, залишився неушкодженим і повноцінно працює.

Більше того, 28 лютого минулого року, коли Харків нещадно обстрілювали “Градами”, була повністю знищена і моя квартира у місті та заміський комплекс. Не залишилося взагалі нічого. все зруйновано.

– Розкажіть про ваші інвестиції трохи детальніше…

– Від 2020 року всі зароблені кошти я спрямовував на інвестиції у розвиток Харкова. Зокрема, цього ж року у Харкові запустив будівництво житлового комплексу для працівників IT-сфери EVO Сountry Сlub. 2021 – розвивав тенісну академію в місті, будував житлову і комерційну нерухомість, збільшував офіси IT-компаній. 

Працював над створенням першого в Україні кібер інституту Cyberport (від державного біотехнологічного університету) який у 2022 розпочав свою роботу в Харкові та Ужгороді. Це принципово нова якість освіти і підходи до викладання. Випускники Cyberport боронитимуть кіберпростір України.

На жаль, більшість об`єктів нині зруйновані. Я вважаю, що це були прицільні точкові удари по об’єктах мого інвестування і причиною таких ударів стала моя активна проукраїнська позиція, яку я відкрито висловлюю у ЗМІ та соцмережах.

– Попри це, ви й надалі вкладаєте кошти у відновлення Харкова?

– Так, це моя принципова позиція. Я не лише фінансую окремі благодійні ініціативи, але й на міжнародному рівні комунікую з дипустановами, громадськими організаціями, говорю про війну в Україні на відкритих майданчиках, у соцмережах, телеефірах.Намагаюся згуртувати за кордоном громади однодумців. аби збільшити розміри допомоги Україні.

– Одним з проєктів. у якому ви брали активну участь, є відкриття румунського консульства у Харкові.

– Дійсно, цьогоріч навесні відкрилося друге в Україні Почесне консульство Румунії. Особливо приємно відзначити, що це перше Почесне консульство, яке відкрилося під час війни в Україні, і особливо важливо, що це відбулося саме у Харкові! Відкриття консульства показало. що Європа поруч з нами і нині воно активно працює як для допомоги цивільним, так і для забезпечення потреб ЗСУ.

– Відомо, що разом із відомим у Харкові меценатом Юрієм Гордієнком ви організували вивезення вихованців дитячих будинків у безпечні регіони України.

– Ця проблема виникла ще на початку війни, тож технічну частину цієї роботи виконував Юрій, а я забезпечував фінансування. Треба було знайти автобуси, розробити безпечні маршрути, знайти, куди розмістити дітей, а діти були різні – великі й малі, здорові і хворі. Я радий, що нам вдалося це зробити.

Крім вивозу дітей, ми також постійно фінансуємо безкоштовні обіди для нужденних харків`ян, найчастіше у вщент розбитих районах Харкова, наприклад, на Північній Салтівці.Вже видано понад 40 тисяч гарячих обідів і продуктових наборів. Ця робота проводилася нами ще до війни, а після 24 лютого вона стала як ніколи актуальною. Потреба у продуктах зросла у геометричній прогресії, адже багато людей втратили житло, доходи плюс врахуйте підвищення цін і мізерні пенсії стареньких, інвалідів, багатодітних родин. Цей проєкт фінансується і реалізується моїм коштом у співпраці з місцевими харківськими бізнесменами.

– Розкажіть, будь ласка, про вашу допомогу армії

– В принципі, я вже розповідав про це журналістам. Я постійно перебуваю на зв`язку з командирами окремих армійських підрозділів, знаю про потреби як ЗСУ, так і силових органів і стараюся їм допомогти. Зокрема  ми закупили взуття, рації, патрони та бронежилети, зброю, паливо, а також відремонтували автомобілі для ЗСУ та силовиків. Приємно, що за свою волонтерську діяльність отримав кілька нагород від сил оборони за допомогу у цій війні.

Крім того, разом з однією з депутаток профінансовано ремонт машин та ремонт електропостачання в будинках для військовослужбовців в напрямку Донецької області

Разом із нардепом від партії “Слуга народу” закупили 50 бронежилетів для волонтерів і членів ТРО Харківщини. Також для нашої області закупили 100 генераторів і 7 машин швидкої допомоги для Куп`янська, Ізюма та Вовчанська. 

– Знаю, що ви допомагаєте відбудовувати зруйновані церкви

– Це правда. Я людина віруюча і мені боляче дивитися на руїни храмів. Ми з колегами працюємо над підтримкою функціонування та відбудовою зруйнованих храмів у містах Харкові та Кам`янському. Хочеться, аби люди мали куди прийти за душевним спокоєм у цей непростий час.

Над якими благодійними проєктами ви працюєте нині?

– Їх кілька. По-перше, постійно фінансується закупка квадрокоптерів для аеророзвідки. По-друге, надається фінансова допомога сім’ям загиблих воїнів полку Азов. І третє, ми працюємо над масштабною закупівлею машин “швидкої допомоги” для гарячих точок України.Я хочу від Румунії доставити до Харкова 20 машин швидкої допомоги у найближчі 3-4 місяці. Планується, що ці машини поїдуть до лінії зіткнення і надаватимуть допомогу цивільним. а також допоможуть у транспортуванні військових до госпіталів.

– Ви – людина публічна. Погодьтеся, це додає обов`язків і відповідальності перед своєю країною

– Абсолютно згоден. Як публічна людина я намагаюся подати приклад того, як можна висловлювати свою громадянську позицію, як можна допомогти своїй батьківщині. Я скоротив до нуля спілкування з усіма своїми знайомим та друзями-росіянами, які підтримують агресію Кремля. У своїх постах в соцмережах я відкрито висловлюю свою повагу до президента України Володимира Зеленського, до ЗСУ, бо ці люди гідні підтримки і поваги. Я представляю нашу країну на престижних міжнародних заходах.Торік у травні на каннському кінофестивалі я отримав нагороду кращого інфлюенсера World Influencers and Bloggers Awards і зі сцени закликав усіх допомагати Україні.

– Нині на деяких інтернет-ресурсах можна знайти так звані “інформаційні вкиди”. які псують вам репутацію. Чи можете ви якось це прокоментувати?

– Недобросовісну конкуренцію  в бізнесі, на жаль, поки що ніхто не скасовував. Хтось намагається розвивати свою справу і допомагати Україні, а хтось – очорнити іншого, щоби самому втриматися на плаву. Я ставлюся до цього спокійно, зрештою час все розставить на свої місця і покаже, хто чого насправді вартий.

 

Источник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *