Чому за все в житті доводиться платити

Той факт, що сир в мишоловці нині дорогий, відомий, напевно, всім. Так само як і те, що нічого в цьому світі не відбувається просто так, без причини. І ніщо не дається безкоштовно. Навіть саме слово "безкоштовно", по одному з трактувань, означає "від біса", тобто біс платить, інформує Ukr.Media.

Ось чому, беручи якусь річ, навіть у хорошого знайомого або родича, люди намагаються дати за неї пару копійок, щоб відкупитися від нечистого.

Буває, в чомусь людині пощастило, щось дісталося просто так, безкоштовно. Радіє він такій фортуні, тішиться своєю удачею, але проходить час і життя виставляє свій рахунок. Неважливо, скільки пройде років, п'ять чи п'ятдесят, але рано чи пізно йому доводиться платити, і часто — завищену ціну. Такий вже закон на цій планеті. В одній сфері життя прибуде, в інший обов'язково убуде. Все як на вагах.

Адже кажуть, щастя не дається просто так. Його треба або заслужити, або заплатити за нього. А чим людина поплатиться: здоров'ям, своїми близькими, матеріальним достатком, любов'ю або, може, частинками душі? Це нікому не відомо. Але найчастіше забирають саме те, що найбільш дорого.

Часто люди хочуть десь схитрувати, отримати щось, не докладаючи особливих зусиль. Але вони не розуміють, що роблять цим тільки собі гірше. Є така притча, де йдеться про два шляхи, які лежать перед людиною. Перший — дуже складний, там постійно потрібно працювати, чогось домагатися. А другий — легкий, приносить одну радість, задоволення, та й не вимагає великих зусиль. Так ось мораль в тому, щоб персонаж вибрав, звичайно ж, перший шлях. Тому що там менше конкурентів.

А якщо за хороше, що трапляється в житті і призначена ціна, то і за погане, виходить, теж. Є приказка: "адже навіть за сльози диявола повинен хтось заплатити". Що не кажіть, а бумеранг існує. Тільки дія його буває не завжди справедливою. Часто за помилки доводиться платити зовсім не тому, хто їх зробив! Вантаж розплати падає на наших близьких або дітей. А вони, не підозрюючи, за що на них звалилося стільки проблем, потім страждають. Тому що природа не розрізняє добра і зла: тільки баланс і дисбаланс. А люди потім дивуються: чому мені так не пощастило? Напевно, випадковість.

Але випадковості зовсім не випадкові… Кожен вчинок, кожна дрібниця буде зважена на цих невидимих вагах. Пам'ятайте, як говориться у фільмі "Ефект метелика": "навіть така дрібниця, як помах крил метелика, може стати тайфуном на іншому кінці світу". Ланцюг вчинків людини розвиває подальші події. Життя бере плату або за наші помилки, або за помилки наших батьків. Розплата приходить незалежно від того, кому доводиться терпіти покарання. Адже грішників можуть карати до четвертого коліна. І не правий той, хто говорить, що йому нема чого втрачати. Тому що можуть зажадати саме безцінне, що є у людини — душу.

Але всі страждання окупляться. Адже тільки такий шлях виведе кожного на рівну дорогу, а життєвий урок буде оплачений. Може, випробування, які випали на долю людини за її або за чиїсь гріхи, потрібні для зростання саме його душі? За все воздасться якщо не на цьому світі, так на тому вже точно. Як казав якийсь пастор: "ніхто не буде забутий"…

Так що краще не намагайтеся отримати щось безкоштовно. Все одно заплатите в сто разів більше. І перш ніж щось робити, потрібно замислюватися про наслідки, тому що відкупитися від життя неможливо, воно занадто дорого бере за свої уроки.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *