Чому оцінки в школі ніяк не впливають на успіх в житті

Дивлячись на процвітаючих колишніх однокласників, багато хто дивується: ну з чого б раптом їм так пощастило? А тим часом ще в школі можна було визначити, що ваші однокласники будуть успішніше в житті, ніж ви: на те є три причини, інформує Ukr.Media.

Всупереч розхожій думці, далеко не всі відмінники працюють "на дядьку", і не всі трієчники стають успішними і багатими бізнесменами. Твердження про те, що оцінки ніяк не впливають на майбутній успіх, справедливо в обидві сторони: навіть якщо ви вчилися на одні трійки, насилу переходячи з класу в клас, це зовсім не означає, що ви станете настільки ж успішним, як Білл Гейтс, який теж був не в ладах зі шкільними предметами. Проте, визначити майбутні успіхи можна ще в шкільні роки: ми провели невелике дослідження і з'ясували, що з трьох причин ваші однокласники можуть стати успішніше в житті, ніж ви.

Причина перша: поки ви витрачали час на хороші оцінки, ваші однокласники застосовували знання на практиці

На жаль, більшість відмінників намагається вчитися тільки заради заповітної оцінки в щоденнику, а не для того, щоб дізнатися щось нове і корисне. Якщо ви в шкільні роки надто пеклися про свої "цифри" у щоденнику, хизувалися десятками, посміюючись над менш щасливими однокласниками, не дивуйтеся, що в майбутньому саме колишні трієчники доб'ються успіху.

Але обмовимося відразу: йдеться не про тих хлопців, які в силу невеликих розумових здібностей не отримують більш високих позначок. Зараз ми говоримо саме про тих трієчників, які отримують такі оцінки лише тому, що займаються чимось більш важливим, ніж домашнє завдання. Ще в шкільні роки ці люди вчаться керувати таким дорогоцінним і непоправним ресурсом, як час: насправді нерозумно витрачати його на таку дрібницю, як уроки, якщо в голові потихеньку дозріває грандіозний задум, який в майбутньому може принести мільйони.

Причина друга: у ваших однокласників своє поняття успіху

Потрібно розуміти, що у кожної людини може бути своє визначення успіху як такого: для когось успіх — це велика сім'я і багато дітей, хтось мріє про спортивний розряд, хтось мріє про закордонну нерухомість і автомобіль класу "люкс".

Природно, що при таких відмінностях в суті успіху одні досягають його набагато швидше, ніж інші: наприклад, народити дитину явно не так складно, як заснувати багатомільйонну корпорацію, яка приносить постійний дохід.

Але навіть якщо поняття успіху і у вас, і у ваших однокласників вельми традиційні (наприклад, споживчий ідеал минулого століття — квартира, машина, дача), відмінності все одно можуть бути: вас влаштує обшарпаний автомобіль вітчизняної марки, старенький будиночок десь за містом, або скромна однокімнатна квартира в спальному районі міста, тоді як деякі однокласники мріють про великий заміський будинок з каменю, квартиру в центрі та новісіньку іномарку.

Причина третя: поки ви мріяли, ваші однокласники займалися справою і не боялися помилятися

Існує така категорія людей, які постійно про щось мріють, будують повітряні замки та мають вельми докладні наполеонівські плани досягнення бажаного, але при цьому нічого не роблять.

Перейти до активних дій одним заважає невпевненість в собі, іншим — лінь, але підсумок один: замість того, щоб спробувати зробити хоч щось (нехай погано, криво і неідеально), ви все мрієте і чекаєте слушного моменту на зразок наступного понеділка.

Але не всі люди страждають від перфекціонізму: існують і ті, хто не боїться помилятися, і напевно саме такими були ваші колишні однокласники, якщо зараз вони набагато успішніше вас. Боязнь зробити помилку, всупереч розхожій думці, властива не тільки тим, хто приносить в щоденнику одні десятки, попутно страждаючи від комплексу відмінника: прагнення зробити все ідеально, не допустивши жодної помилки або помарки, може бути притаманне навіть трієчнику, якщо його, наприклад, постійно лають за помилки батьки.

Як бачите, таке шкільне мірило успіху, як оцінки, насправді практично нічого не означають в реальному житті: відмінник може в майбутньому нічого не домогтися, тоді як трієчник стане успішним бізнесменом, і навпаки. Хоча за одними тільки оцінками не можна сказати, чи буде людина в житті успішною або ж ні.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *