Через ці причини вам потрібні ще одні вихідні після вихідних

Напевно у вас бувало так, що вихідні підійшли до кінця, але ви відчуваєте, що вам не завадили б ще одні. Експерти розповіли, чому так буває і як це можна виправити, інформує Ukr.Media.

Ви їздите за покупками

У багатьох сім'ях прийнято їздити на вихідних в гіпермаркет, щоб закупитися продуктами на тиждень вперед. Такий шопінг лише вимотує, оскільки забирає купу сил і часу. Намагайтеся здійснювати важливі і потрібні покупки між справою в будні дні. На вихідних краще витрачати час на отримання нових емоцій — сходить в кіно, в ресторан, в парк розваг.

У вас немає точного плану

Вихідні часом просто пролітають, немов їх не було зовсім. Всьому причиною є невміння планувати справи. Не потрібно все досконально розписувати — просто зробіть для себе позначки, що складаються з декількох найважливіших пунктів. Так вже буде набагато простіше, а час сповільниться.

Ви влаштовуєте прибирання на весь день

Багато людей чекають суботи, щоб нарешті витерти пил, помити підлогу, випрати, погладити. Це невигідно з точки зору ресурсів і часу. Ви вбиваєте півдня або весь день, але не розслабляєтеся. Експерти рекомендують просто частіше забиратися в будні дні — після роботи або до неї. Приділяйте хвилин 10-15 на миття підлоги, наведення порядку в шафі і так далі. На суботу залишиться набагато менше турбот, а значить вихідні будуть більш приємними і ефективними.

Ви працюєте у свої вихідні

У багатьох людей така робота, коли вони мають бути на зв'язку 24 години на добу і 7 днів на тиждень. Це неправильно, адже людина повинна відпочивати. У жодному разі не беріть підробіток на вихідних, якщо відчуваєте, що втомилися. Якщо вихідні пролітають по клацанню пальців, підробіток залишить вас без сил.

Ви думаєте про роботу в неділю ввечері

У дуже багатьох людей є звичка в неділю ввечері думати про роботу. Це псує настрій і не дає нормально завершити останній вихідний акорд. В результаті набувається негативний настрій, через який вже доводиться чекати наступних вихідних, хоча робочий тиждень ще не почався.

Ви занадто активно або занадто пасивно відпочиваєте

Занадто активний відпочинок — це коли людина гуляє і розважається до глибокої ночі, або, навпаки, взагалі не виходить з дому. Не потрібно збивати свій режим і не потрібно потопати в неробстві вдома. Спілкуйтеся з людьми і будьте активними, але знайте у всьому міру.

Ви багато спите

Не варто відсипатися в суботу та неділю, проводячи в ліжку по 12 годин. Спіть по 8 годин, адже тривалий сон гірше недостатнього. Більш того, надмірний сон поганий. Ви даремно витрачаєте час, який пролітає непомітно.

Якщо раптом сталося так, що ви не відпочили нормально, а робочий тиждень обіцяє бути нелегким, рекомендуємо ознайомитися з п'ятьма лайфхаками.

Правильно, відпочивайте

Коли людина мало відпочиває, втома накопичується. Це стосується як швидкої пам'яті, так і фізичних сил. Дуже добре допомагає відпочивати зміна обстановки, зміна в справах. Наприклад, якщо ви працюєте інтелектуально, то після роботи слід проявити більше фізичної активності, сходити в зал, побігати, довше погуляти, зробити фізкультуру.

Коли ми працюємо фізично, відпочинок повинен бути інтелектуальним — можна почитати книгу, подивитися кіно. Варто пам'ятати про те, що величезну роль відіграє спілкування з людьми. Якщо ви втомилися від них, то ввечері побудьте на самоті. Якщо ви маєте потребу в спілкуванні, то не варто усамітнюватися і віддалятися від близьких.

Відпочивати потрібно вчасно. Щогодини потрібен відпочинок в 10-15 хвилин. Намагайтеся пам'ятати про те, що потрібна релаксація протягом дня. Своєчасний відпочинок — гарний спосіб підготуватися до наступного робочого дня.

Постійна зайнятість

На роботі потрібно не відкладати завдання на потім, щоб не створювати термінових авралів. Займайтеся найважчими справами відразу і намагайтеся не відволікатися. Відкладіть подалі мобільний телефон, закрийте всі вкладки з соціальними мережами в браузері. Роботі не повинно заважати нічого.

Іншими словами, уникайте прокрастинації. Соціальні мережі та спілкування з колегами почекають до перерви. Постарайтеся максимально сильно влитися в роботу. Таким чином робочий час пройде і швидко, і продуктивно.

Музика

Хтось добре виконує монотонну і навіть складну інтелектуальну роботу під музичний супровід. Знайдіть для себе ідеальний стиль музики, щоб працювати було максимально приємно. Музика допомагає не відволікатися на навколишній світ і на все ті ж соціальні мережі.

Альтернативою можуть служити аудіокниги. Під супроводжуючий і не дуже складний текст в навушниках багато людей краще зосереджуються на головному.

Якщо вас ніхто не відволікає, і ви перебуваєте на самоті, то музика або аудіокнига не обов'язкові. У всіх інших ситуаціях намагайтеся експериментувати — ви обов'язково знайдете спосіб сконцентруватися на роботі.

Різноманітність і дотримання графіка

Міняйте заняття після роботи щовечора. У перший день сходіть в кафе, у другій — в бар, потім — на пробіжку, потім зустріньтеся з друзями або батьками. Намагайтеся робити так, щоб кожен день не був схожий на попередній.

При всьому цьому різноманітті способів проведення дозвілля краще намагатися робити так, щоб все було за графіком. Коли у вас всі справи розписані, час на роботі напрочуд летить швидше. Але ви весь час повинні бути чимось зайняті.

Не повинно бути ніяких вікон. Наприклад, о 15:00 я починаю працювати над новим завданням. Закінчую о 16:00 і потім не знаю, що робити до 17:00. Мінімальний крок — 10 хвилин. Якщо у вашому графіку є вікно в 10 або максимум 15 хвилин, то його можна нічим не забивати. Якщо вікно більше, потрібно придумати заздалегідь, чим себе зайняти.

Уникайте песимістичних думок

Багато людей на початку тижня думають про п'ятницю і про те, як довго чекати нових вихідних. Варто сфокусувати свою увагу на чомусь приємному в понеділок. Перший день тижня повинен бути захоплюючим після роботи і продуктивним в процесі роботи.

Психологи стверджують, що якщо понеділок виходить насиченим і сприятливим, то весь робочий тиждень проходить значно швидше і простіше. Згідно з опитуваннями, люди, які мислять позитивно і оточують себе позитивом, корисніше проводять трудові будні, не замикаючись на очікуванні п'ятниці.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *