5 типів колег, які порушують спокій у колективі

Напевно, не існує офісу, де б не зустрілася хоча б одна людина, яка гальмує робочий процес час від часу. Гірше за все, якщо такі колеги об'єднуються у "зграйки" — у цьому разі інші співробітники відчувають ще більшу напругу, перебуваючи поруч зі пліткарями, базіками або просто не у міру емоційними людьми. Сьогодні ми вирішили зібрати основні типи колег, які дратують абсолютно усіх, і які стають перешкодою для створення доброзичливої атмосфери у офісі, інформує Ukr.Media.

"Усе про усіх знаю"

Або простіше — пліткар. Це найпопулярніший вид токсичних колег, який дошкуляє усьому колективу "трохи прикрашеною версією будь-якої події" у житті будь-якого співробітника. Стати жертвою пліткаря неймовірно просто, вам навіть не треба докладати якихось зусиль. Якщо ви новачок, вас може підкупити помилкова дружність цих людей: з'ясовуючи подробиці ваших минулих трудових відносин з компанією або, що ще гірше, якісь особисті питання, ця людина зовсім не прагне ближче познайомитися з вами, ця інформація стане зайвим приводом для створення нової барвистої історії з вашою участю. Звичайно, якщо ви працюєте в одному відділі, сховатися від занадто цікавого колеги буде непросто. Найкраще, що ви можете зробити, — скоротити кількість контактів з цією людиною. Якщо ж необхідно поспілкуватися з робочих питань, використовуйте месенджери або електронну пошту, так ви зможете зробити скріни листування і не дасте шансу перебрехати ситуацію на свою користь.

"Хочу бути скрізь"

Така людина відчайдушно шукає уваги у будь-який спосіб. Наявність емоційного колеги помітно оживляє ваш колектив, проте, людина настрою може як розряджати обстановку жартами і гарним настроєм, так і створювати конфлікт на рівному місці, просто тому, що сьогодні встала не з тієї ноги. Гірше за усе, якщо такою особою є керівник, оскільки настрій керівництва завжди позначається на робочому процесі — негатив ще ніколи не сприяв продуктивності. Що стосується колег, то якщо ви розумієте, що "емоційні гойдалки" заважають вам налаштуватися на роботу, спробуйте максимально відсторонитися на час виконання своїх обов'язків.

"Сідай, п'ять"

Швидше за все, вам знайома людина, на якій "тримається компанія". Цей тип токсичних колег впевнений у своїй незамінності. Усі інші, на думку такої людини, покликані лише допомагати їй "тягти на собі усі справи". При цьому така людина ніколи не скаже про свою значущість вголос, під час зустрічі вона буде посміхатися і мило вітатися. Але будьте впевнені, якщо ви їй не сподобаєтеся з будь-яких причин вона обов'язково повідомить "куди слід" — тобто вашому керівництву. Ці люди звикли привласнювати успіх лише собі, знецінюючи намагання інших. Часом дуже складно зберегти спокій, якщо за сусіднім столом знаходиться такий "працівник". Ваше завдання не реагувати емоційно і не провокувати відкритий конфлікт. Намагайтеся виконувати роботу якісно, але не терпіть незаслужену критику у свій бік — якщо впевнені у своїй правоті, доводьте її.

"Я тільки запропонував"

Ця людина завжди приходить з яскравими ідеями, барвисто розписує усі плюси, але… ніколи не розпочинає їх виконання. Навіть якщо ви розпочнете виконання проекту усім відділом, ваш "ідейний" колега у кращому випадку займе нейтральну позицію або ж взагалі відсидиться, поки інші не закінчать весь проект. Очікувати на якусь реальну допомогу від колеги-базіки не доведеться, проте така людина дуже полюбляє підганяти, що може спровокувати конфлікт.

"Не підходь, вб'є"

Найбільш неприємний тип. У всіх нас може бути поганий настрій, але для деяких людей розповсюдження негативу стає звичною справою. Як ми вже говорили, продуктивно працювати за умов напруги неможливо. Тому не варто терпіти брутальність до себе й інших колег, які на відміну від людини-"негативу" дійсно зайняті справою. Спокійно, але наполегливо озвучте свою позицію, зазвичай, агресор, не отримуючи підтримки, швидко "здувається".

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *