На Полтавщині проведуть інвентаризацію полезахисних смуг

Інвентаризацію земель водного фонду та зайнятих полезахисними лісовими смугами, розташованих на землях сільськогосподарського призначення, розпочнуть у Полтавській області.

Ці заходи проводитимуть у межах Програми ефективного використання земельних ресурсів Полтавщини на період 2022-2027 років, говориться у повідомленні Департаменту агропромислового розвитку Полтавської ОВА.

«На жаль, минулого року через відсутність фінансування інвентаризацію земель в області не проводили. На Полтавщині близько 15 тисяч гектарів непроінвентаризованих земель, тож цього року громадам потрібно продовжити відповідну роботу, — розповів заступник начальника Полтавської облвійськадміністрації Олексій Бруслик. — Щоб структурувати цю роботу й допомогти органам місцевого самоврядування її здійснювати, є Програма ефективного використання земельних ресурсів».

На засіданні обласна комісія затвердила пооб’єктний перелік ділянок для інвентаризації, проведення якої співфінансуватимуть за рахунок коштів обласного бюджету, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва. Це, зокрема, 1 млн 33 тис. грн.

«Низка громад уже відгукнулися й готові взяти участь у програмі. Вони визначають, які площі та об’єкти інвентаризуватимуть, засвідчують цей перелік рішенням сесії та подають на розгляд комісії. Ухвалили такі рішення й подали заявки на участь у програмі 23 громади з усіх районів області. Зокрема, надійшло заявок на інвентаризацію 2883 ділянок площею 4402 га. Із них 4025 га — це ділянки під полезахисними смугами, 377 га — землі водного запасу», — розповів директор Департаменту агропромислового розвитку ОВА Сергій Фролов.

Відповідно до програми 30% вартості послуг з інвентаризації ділянок, зайнятих лісосмугами, співфінансуватимуть з обласного бюджету і 70% — територіальні громади. На інвентаризацію земель водного фонду відсоткове співвідношення передбачене 50 на 50.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *