У Раді порахували, що з половини експортованого зерна не сплачуються податки

Близько половини зерна експортується за тіньовими схемами, з цієї продукції не сплачуються податки.

Про це заявив голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев у інтерв’ю LIGA.net.

Він зауважив, що деякі із земель українці оброблять, але за документами ці землі не обробляються.

«Фермер взяв це зерно, воно «чорне», походження в нього немає, оформив його на фіктивну фірму, завантажив на судно, корабель пішов, потім він переписав це зерно на таку ж фіктивну фірму декілька разів за кордоном, вони переуступили це зерно декілька разів, гроші в країну не повернулись, жодної копійки податків не сплачено. І такого зерна приблизно половина», — сказав Гетманцев.

Він розповів, що «митниця і правоохоронні органи недосконалі», тому і виникла потреба законопроєкту боротьби з «чорним зерном».

«Механізм полягає в тому, що у кожного зернятка має бути історія. Тобто експортувати зможе лише платник ПДВ, у платника ПДВ на це зернятко має бути вхід ПДВ і так до першого виробника. Весь цей ланцюг має бути з ПДВ. Якщо у тебе немає документа походження цього зерна, тебе не випускають нормою закону», — пояснив Гетманцев.

Також він розповів, що є пропозиція від СБУ, аби дати можливість тримісячного строку, щоб аграрії змогли сплатити державі великий відсоток від вартості «чорного зерна» і одноразово його вивести.

«Але поки йде обговорення», — додав Гетманцев.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *