USAID надасть ще 18 млн грн на модернізацію систем меліорації

Програма USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) надасть понад 18 млн грн для одного проєкту з модернізації меліоративих систем організацій водокористувачів.

Це вже четвертий субгрант від USAID АГРО, спрямований на відновлення зрошення в Україні, а загальна сума співфінансування складає 73,2 млн грн, говориться у повідомленні проєкту. 

Очікується, що кошти будуть спрямовані для відновлення або модернізацію існуючої меліоративної інфраструктури, але не будівництво нової мережі. Співфінансування від USAID АГРО зможе отримати організація водокористувачів (ОВК), що обслуговує не менше 200 га та відповідає наступним критеріям: 

  • земельні ділянки членів ОВК зареєстровані в Державному земельному кадастрі, а права на них зареєстровані в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • інформація про членів організації водокористувачів внесена до Державного аграрного реєстру відповідно до вимог законодавства; 
  • відсутня заборгованість перед державною водогосподарською організацією за отримані послуги, пов’язані з забором води на полив за минулі роки. 

Отримані від USAID АГРО кошти організація водокористувачів зможе інвестувати у:  

  • модернізацію насосної станції, яка буде передана у власність організації водокористувачів із державної або комунальної власності;  
  • придбання/заміну дощувальної техніки;
  • облаштування інфраструктури краплинного зрошення, поливу для тепличного комплексу або саду;
  • впровадження альтернативних джерел енергії для роботи насосної стації та дощувальної техніки, а також інші заходи.

«Проєкт із модернізації зрошення буде реалізовуватися на підконтрольних територіях України, де наразі не ведуться бойові дії, і є потреба у відновленні або оптимізації меліоративної інфраструктури. Підтримка модернізації меліоративної інфраструктури має важливе значення, адже, за оцінками експертів, більше 85% досягнуло критичного рівня зношення», — зауважили в USAID.

Детальніше про умови конкурсу за посиланням.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *