Третину мінімального податкового зобов’язання повернули платникам

Громади станом на серпень 2023 року отримали 33 млн грн доходів від сплати мінімального податкового зобов’язання (МПЗ).

Втім, оскільки податок є нововведенням, то для багатьох платників є процедурно проблемним, говориться у звіті KSE.

Опитування Всеукраїнської Асоціації ОТГ показало, що лише 27% опитаних представників органів місцевого самоврядування добре розумілися на сутності та особливостях сплати МПЗ.

«Тож не дивно, що явище повернення помилково чи надмірно сплаченого МПЗ із бюджетів стало поширеним. Кожна третя гривня, що надійшла до бюджетів від МПЗ, була врешті повернута платникам», — уточнюють фахівці.

Найбільше повернень припадає на травень 2023 року (10 млн грн), що майже повністю перекрили суму надходжень у квітні (10,7 млн грн). Зважаючи на той факт, що після малих сплачених обсягів МПЗ у травні-липні (сукупно 1,9 млн грн), у серпні знову було перераховано до бюджетів значну суму за МПЗ (20,5 млн грн), варто дочекатися оновлення оперативних даних щодо обсягів повернення у наступні місяці.

Зазначається, що, згідно з опитуванням, 15% респондентів незнайомі з порядком повернення помилково сплачених зобов’язань, що дає податкові підстави вважати, що хвиля повернень раніше сплачених коштів може знову повторитися.

«Таким чином, після повернення помилково чи надмірно сплачених МПЗ, чиста сума надходжень до бюджетів від його сплати склала 21,2 млн грн, або лише 0,6% від сукупних бюджетних доходів, пов’язаних із сільськогосподарською землею. Абсолютно більша частина від цієї суми припадає на Дніпропетровську (9,2 млн грн, або 44% від усього МПЗ) та Кіровоградську (7,3 млн грн, або 34% від усього МПЗ) області», — додають у KSE.

Для довідки: мінімальне податкове зобов’язання (МПЗ) для аграріїв, що вперше підлягає сплаті у 2023 році, стосується тих, хто володіє чи користується сільськогосподарською землею або займається сільськогосподарською діяльністю. Надходження від сплати МПЗ спрямовуються, зокрема, до бюджетів громад.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *