Реформа ФОП і мінімізація пільг з ПДВ: Кабмін затвердив стратегію доходів до 2030 року

Кабінет Міністрів України 27 грудня погодив «Національну стратегію доходів» до 2030 року.

Ухвалення стратегії урядом було одним з останніх «структурних маяків» програми МВФ, який Україна мала виконати до кінця грудня, пише «Економічна правда».

Документ передбачає не лише напрям реформ Державної митної служби (ДМС) та Державної податкової служби (ДПС), а й план довгострокового наповнення бюджету, а також підвищення ставок податків.

План передбачає забезпечення конфіденційності та деперсоніфікацію даних про платників податків і перенесення їх адміністрування в Мінфін. Після чого буде запроваджено ризикоорієнтовані підходи в роботі ДПС. Цей захід передбачатиме зміни в організаційній структурі податкової та запровадження ІТ-рішень для автоматизації управління податковими ризиками.

Після змін у роботі ДПС держава перейде до підвищення податків. Стратегія передбачає такі кроки.

 • Заборона спрощеної системи оподаткування для юридичних осіб. Третю групу об’єднають з другою, а для юридичних осіб, які на ній перебувають, протягом трьох років будуть поступово підвищувати ставку податку до 18%. Надалі компаніям заборонять користуватися цією системою.
 • Підвищення ставок спрощеної системи для фізосіб-підприємців. Для ФОПів, які перебувають на другій і третій групах (а після реформи — на об’єднаній другій групі), запровадять диверсифіковані ставки — від 3% до 17% від доходу залежно від виду діяльності.
 • Звуження першої групи спрощеної системи. Кількість видів діяльності, якими можна займатися на спрощеній системі оподаткування, звузять. Єдиний податок для першої групи переглянуть: замість фіксованої суми підприємці будуть платити відсоток від доходу.
 • Ставки податку для «спрощенців» четвертої групи (агровиробники) підвищать, а базу оподаткування розширять. Це повинно стимулювати компанії переходити на загальну систему оподаткування.
 • Усіх «спрощенців» зобов’яжуть користуватися РРО та вести облік походження товарів.
 • Запровадження прогресивної шкали оподаткування ПДФО: одна чи дві вищі ставки будуть застосовуватися до тієї частини доходу особи, яка буде перевищувати певний встановлений законом рівень. Розмір цих ставок, як і граничні розміри доходів, поки що невідомі.
 • Реформа системи податкових пільг та знижок. Отримувати відшкодування сплаченого податку пропонують за витрати на самостійне поліпшення житлових умов, власну справу, лікування, освіту.
 • Запровадження європейських правил оподаткування податком на прибуток підприємств (зокрема, щодо оподаткування роялті).
 • Гармонізація законодавства про ПДВ з директивами ЄС. Зокрема — мінімізація пільг з ПДВ, гармонізація ставок та адміністрування цього податку.
 • Підвищення акцизів на пальне, алкоголь, тютюнові вироби до мінімального рівня ставок, який діє в ЄС. Надалі держава вивчатиме міжнародний досвід запровадження акцизу на солодкі напої. Запровадження останнього планується з 2027 року.
 • Підвищити ставки оподаткування екологічним податком викидів вуглецю (цей захід планується реалізувати після завершення війни).
 • Також стратегія передбачає реформу митної служби. Зокрема, буде створено підрозділ для оперативно-розшукової діяльності випадків контрабанди. 

  Источник: www.agroportal.ua

  Залишити відповідь

  Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *