Держпрограма компенсації за розмінування має попит серед аграріїв

Розвиток та розширення програми компенсації фермерам послуг з розмінування їхніх земель є одним із ключових пріоритетів на наступний рік.

Про це повідомив заступник міністра економіки Ігор Безкаравайний під час п’ятого засідання секторальної робочої групи (СРГ) «Гуманітарне розмінування», говориться у повідомленні Мінекономіки.

«Цього року ми відкрили ринок послуг з гуманітарного розмінування та запустили механізм компенсації аграріям, які купують послуги з розмінування. На сьогодні проведено вже 39 аукціонів, економія становила понад 17%. Програма компенсації має значний попит серед аграріїв.

Тож її розширення буде одним із ключових наших пріоритетів у 2025 році. В державному бюджеті України на наступний рік на програму передбачено 1 млрд грн. Відтак ми прагнемо залучити додаткові кошти на її реалізацію, щоб очистити в межах програми більші площі, зокрема ліси та водойми», — зазначив Ігор Безкаравайний.

Озвучено також підсумки протимінної діяльності (ПМД) в Україні за 2024 рік, зокрема:

  • Ухвалення Національної стратегії протимінної діяльності та Операційного плану. Це дозволило сектору протимінної діяльності в Україні отримати чітку «дорожню карту» роботи на наступні роки. 
  • Обстеження та очищення забруднених територій. Фахівці ПМД повернули до продуктивного використання майже 35,5 тис. км² українських земель.
  • Посилення спроможностей. На сьогодні Україна має більш ніж 150 важких машин для розмінування, понад 4 тисячі саперів та 69 операторів протимінної діяльності, ще близько 60 операторів перебувають у процесі сертифікації.
  • Відкриття ринку з розмінування та реалізація державних програм підтримки фермерів, виробників техніки та обладнання тощо, розробникам та інноваторам. 

У 2024 році значна увага була приділена роботі з реалізації другої цілі стратегії — безпека людей та людський вимір. В Україні з’явилася нова цивільна професія — демінер, розпочата робота із залучення до протимінної діяльності ветеранів, людей з інвалідністю тощо. 

Також розпочав роботу Центр гуманітарного розмінування, покликаний не замінити, а доповнити наявну архітектуру в тих сферах, що вимагають більше зусиль. Уніфікована процедура сертифікації операторів, розпочато сертифікацію обладнання для розмінування за міжнародними стандартами.

«Наступного року робота за всіма ключовими напрямами триватиме», — підсумували у міністерстві.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *