Депутатів закликають якнайшвидше узаконити електронні аграрні розписки

Асоціація «Український клуб аграрного бізнесу» звернулася до профільних комітетів Верховної Ради України з проханням підтримати в другому читанні законопроєкт «Про електронні аграрні розписки» (№9266), який 13 липня 2023 року вже було прийнято у першому читанні.

Як йдеться у повідомленні УКАБ, поява цього законопроєкту пов’язана з тим, що хоч сільське господарство продовжує бути рушієм економіки України, однак одним зі стримуючих факторів для повної реалізації аграрного потенціалу є відсутність фінансових ресурсів, зокрема, доступних кредитів. 

Водночас електронні аграрні розписки дозволять спростити доступ до фінансових та товарних ресурсів сільськогосподарських товаровиробників. Цей інструмент надасть можливість використовувати переваги ринків капіталу, депозитарної системи України, забезпечити залучення коштів у сільське господарство з іноземних ринків.

«Аграрна розписка є відносно новим, проте дієвим фінансовим інструментом, пристосованим до потреб сільськогосподарських виробників для залучення сезонного фінансування у господарство. Механізм укладення аграрних розписок працює в Україні з 2015 року, і в результаті набутого досвіду застосування аграрних розписок виникла потреба в законодавчому вдосконаленні інструменту для розширення його потенціалу, що саме і передбачено законопроєктом №9266», — наголошується у зверненні.

Запропоновані законодавчі зміни посилять баланс інтересів сторін за аграрними розписками та сформують агровиробникам кращі умови доступу до фінансування шляхом: 

  • діджиталізації та автоматизації аграрних фінансів, що забезпечує простоту та зрозумілість процесів видачі та виконання зобов’язання за електронними аграрними розписками;
  • використання аграрних розписок у інших секторах економіки, що дозволить надавати в заставу майбутній урожай і аграрну продукцію, прив’язану до конкретних земельних ділянок.

«Крім цього, модернізація аграрних розписок є особливо актуальною з огляду на очікуване зростання попиту з боку виробників на зовнішнє фінансування через збитки, завдані війною, яку розв’язала рф проти України», — пояснюють в асоціації.

З огляду на вищезазначене, УКАБ наполягає на прийнятті законопроєкту  №9266 у другому читанні до кінця 2023 року задля того, щоб наступного сезону аграрні компанії мали змогу користуватися зазначеним механізмом.  

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *