Аграрні розписки планують розширити на тваринництво та переробку

Аграрні розписки в майбутньому розширять коло застосування.

Про це розповів спеціаліст з фінансового сектору проєкту «Розвиток доступу аграрного сектору України до ринків капіталу», IFC, Група Світового банку Кирило Мухомедзянов, говориться у повідомленні Всеукраїнської аграрної ради. 

«Ми багато працювали, щоб розробити механізм залучення коштів за кордоном шляхом сек’юризації аграрних розписок, але з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну ці плани майже нездійсненні. Наразі змістили акценти, працюємо над модернізацією цих інструментів. Прагнемо, щоб аграрні розписки стали ще більш сучасним, безпечним та дешевим інструментом. Працюємо над змогою його застосування не лише в рослинництві, а також утваринництві та переробці», — сказав він.  

До війни найбільше аграрні розписки використовувалися у відносинах між фермерами та постачальниками ресурсів — 60% випадків, 30% припадає на фінансові розписки з кредитним договором.

«Найчастіше аграрні розписки використовувалися для фінансування оборотного капіталу, але були випадки фінансування основних засобів, зокрема, під час купівлі сільгосптехніки. Є кейси застосування аграрних розписок у органічному виробництві, садівництві, купівлі сільгоспземель», — зазначили експерти.

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *