Аграрні ноти починають діяти від сьогодні в Україні

Закон України «Про аграрні ноти» набирає чинності сьогодні, 1 січня 2025 року.

Про це повідомляє AgroPortal.ua.

Документ передбачає створення окремого Реєстру аграрних нот. У ньому відображатиметься інформація про:

  • видачу, зміст та зміну реквізитів аграрних нот;
  • припинення й обтяження аграрних нот;
  • початок примусового виконання зобов’язань за аграрними нотами на підставі спеціальної виписки з реєстру.

Керівник проєкту IFC «Розвиток доступу агросектору України до ринків капіталу» Кирило Мухомедзянов окреслив основні ключові зміни, які несе введення на ринку аграрних нот:

  • Набуття статусу цінного паперу забезпечує інтеграцію агробізнесу України в ринки капіталу, а також надає інвесторам новий динамічний фінансовий інструмент, який можна додати до своїх портфелів.
  • Облік у Реєстрі аграрних нот і депозитарній системі забезпечує зручність, надійність і швидкість операцій з аграрними нотами завдяки його електронній взаємодії з іншими публічними реєстрами та депозитарною системою.
  • Зниження транзакційних витрат завдяки діджиталізації процесу видачі, обігу та виконання усуває потребу в нотаріальному посвідченні. Це робить фінансування більш доступним для малих агровиробників.
  • Ширше коло користувачів і секторів сільського господарства забезпечене на законодавчому рівні. Можливість випуску аграрних нот мають сільськогосподарські кооперативи. Також у якості застави може виступати не тільки рослинницька, а і тваринницька продукція та продукти первинної переробки, що робить аграрні ноти більш інклюзивними.
  • Кращий захист прав кредиторів, що забезпечує швидше прийняття рішень та більшу безпеку, укріплюючи довіру кредиторів і тим самим збільшуючи обсяги фінансування агросектору.

Він зазначив, що досвід використання аграрних розписок сформував нову потребу ринку в модернізації інструменту та визначив подальший напрям його еволюції. Закон про аграрні ноти — це крок уперед до цифрової трансформації агрофінансування. 

Источник: www.agroportal.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *