Ідея на мільйон — як придумати прибутковий бізнес з нічого

Геніальні задуми і грандіозні плани можуть обернутися таким же грандіозним провалом. Розповідаємо, як насправді народжуються круті ідеї, інформує Ukr.Media.

Перестаньте думати, що ідея — це найголовніше

Як щодо соковидавлювача, який не потрібно мити? Таку корисну річ придумав Даг Еванс. Щоб добути сік, треба просто вставити спеціальний пристрій у пакет з фруктовою м'якоттю.

Інвесторам затія сподобалася: стартап Juicero зібрав 120 мільйонів доларів. Коли у 2016 році соковидавлювачі надійшли у продаж, плани їх творців зіпсував здоровий глузд. Виявилося, що пристрій за 400 доларів марний: з таким же успіхом сік з пакета можна вичавити руками.

Навіть багатообіцяючі стартапи можуть прогоріти, водночас звичайний бізнес на зразок пекарень або салонів краси працює і приносить прибуток. Щоб почати щось, вам не потрібно знайти щось унікальне. Просто робіть добре те, що вже існує.

Вивчіть кейси аналогічних проєктів, щоб розуміти, до чого взагалі готуватися, і підрахувати, скільки вам знадобиться грошей.

Копіюйте і покращуйте

Геніальному Генрі Форду часто приписують винахід конвеєра. Насправді, конвеєри існували ще до нього, та й перший автомобіль придумав не Форд. Його заслуга в тому, що він об'єднав ці сутності і створив потокове виробництво автомобілів.

Якщо ви вважаєте, що все цікаве і корисне хтось уже втілив в життя, то помиляєтеся.

Засновник мережі "Додо Піца" Федір Овчинников не придумав піцу і не придумав доставку. Але він зміг стати мільйонером і створити величезну мережу ресторанів. Ніяких чарів: Федір просто поліпшив те, що вже існує — від самої піци до доставки.

Займайтеся тим, що подобається

Коли ви працюєте за наймом, то можете приходити в офіс до 9:00 і йти рівно о 18: 00. Ще у вас є два вихідних на тиждень, гарантована відпустка і оплачувані лікарняні. Зі своєю справою такого не буде: доведеться забруднити рукави, забути про вихідні і працювати на повну.

Будь-який бізнес потребує цілковитої віддачі. У його розвиток потрібно вкласти багато часу, грошей і моральних сил. Якщо справа, якою ви займаєтеся, не приносить задоволення, вона швидко перетвориться в каторгу. І навпаки: якщо у вас є хобі, яке по-справжньому подобається і захоплює, можна спробувати зробити з нього бізнес.

Подумайте, на яких захопленнях ви могли б заробити. В'яжете шапки або варите мило? Прекрасно, крафтові ідеї зараз цінні. Любите ігри розуму? Спробуйте створити свою інтелектуальну гру або пошукайте готову франшизу. Обожнюєте наводити порядок і розкладати все по поличках (ні, ну а раптом)? З вас вийде класний організатор простору: допоможете людям раз і назавжди перемогти хаос і налагодити зручну систему зберігання речей.

Врешті, перетворіть у гроші те, що у вас добре виходить. Якщо відмінно ладнаєте з дітьми, це можна зробити бізнесом і запустити дитячий розвиваючий центр або ігровий майданчик у торговому комплексі.

Слідкуйте за інформаційним потоком

Якщо всі навколо про щось заговорили, це недарма. Є ймовірність, що прийшов час кувати залізо, поки воно ще гаряче. Коли оточуючі навперебій обговорюють ігри у віртуальній реальності, це тонкий натяк, що можна спробувати запустити бізнес на VR-квестах. Поки аудиторія розігріта, у нього є всі шанси злетіти.

Підпишіться на всі важливі видання і провідних фахівців у галузі, яка вас цікавить. Так ви будете в курсі свіжих новин і зможете одними з перших заробити на багатообіцяючих трендах.

Знайдіть проблему, яка ще не вирішена

Якщо у вашому щоденному житті щось робити незручно, це може бути ідеєю для вдалого бізнесу. Одного разу програміст Гарет Вільямс збирався до Франції і хотів знайти квитки дешевше. Щоб простіше було порівнювати ціни, він зробив табличку в Excel, забив туди всі наявні варіанти і вибрав відповідний. Виявилося, що така проблема мучила не одного Гарета. Так з'явився агрегатор авіаквитків Skyscanner.

Спробуйте вирішити проблеми, які дратують настільки, що люди готові віддати будь-які гроші, аби не займатися цим. Наприклад, переїзд — завжди головний біль. Треба упакувати речі, знайти вантажників і машину, щоб перевезти речі з однієї квартири в іншу. Сервіс, який бере це все на себе, міг би полегшити життя багатьом. У вас у місті є такий? Якщо ні, то вперед.

Розвивайте бізнес-мислення

Ідеї для нової справи можна знайти буквально скрізь.

Чоловік іде по парку з собакою. Чому б не створити сервіс для вигулу собак або навіть готель для тварин, щоб господарі залишали їх там на час відпустки? Шкода витрачати гроші на настільні ігри — відмінно, от би відкрити шоу-рум з оплатою за час, де можна пограти і купити те, що сподобається. З часом ця гра допоможе зачепитися за щось важливе.

Знайдіть спільноту однодумців

На старті бізнесу у вас буде багато питань: де шукати співробітників, як вибрати надійного постачальника, що робити, якщо реклама не працює. Вирішити їх буде простіше, якщо є люди, які можуть виручити хоча б порадою.

Щоб знайти таких людей, вливайтеся в місцеву бізнес-спільноту. Напевно у вас в місті є фонд підтримки підприємців або навіть бізнес-інкубатор. Ці організації часто проводять семінари, тренінги та форуми для початківців комерсантів. Тут можна завести корисні знайомства, відшукати нових партнерів і отримати практичні поради, як вести справу і не прогоріти.

З'ясуйте, які програми підтримки малого бізнесу діють у вашому місті. Наприклад, бізнес-інкубатори часто дають підприємцям-початківцям офіси в оренду на пільгових умовах. Так можна заощадити гроші, щоб вкласти їх у справу, а не витрачати на меблі та обладнання.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *