З виходом у світ нової соцмережі Threads, яка є прямим конкурентом Twitter, боротьба між Ілоном Маском і Марком Цукербергом загострилася. Чи є очевидний переможець?
Forbes Ukraine випустив новий номер журналу. Придбати його з безкоштовною доставкою можна за цим посиланням. У журналі: список 250 малих і середніх компаній, лідерство генерала Залужного, падіння мільярдера Жеваго, детальна історія Dnipro-M та загалом майже два десятки текстів.
Запустивши новий додаток мікроблогів Threads – альтернативу Twitter Ілона Маска, гендиректор Meta Марк Цукерберг завдав останньому удару. У відповідь Маск пригрозив судовим процесом проти Meta за неправомірне використання «комерційних таємниць та іншої інтелектуальної власності» Twitter.
Попри ключові відмінності між цими соцмережами, як-то відсутність гештегів і хронологічної послідовності у демонстрації постів, на загал вони дійсно дуже схожі.
Гендиректору Tesla, SpaceX та Twitter є через що хвилюватися: за 24 години після оголошення про запуск Threads до нової соцмережі приєдналося понад 30 млн користувачів. Зірки шоубізнесу (Опра Вінфрі, Шакіра, Дженніфер Лопес), четверо з 15 найбагатших людей за версією Forbes (сам Цукерберг, Джефф Безос, Білл Ґейтс, Майкл Блумберг) і низка брендів (Netflix, Microsoft, McDonald’s, Ford, BBC).
Оптимізм з приводу новинки Цукерберга минулого тижня допоміг підвищити його власні статки, більшість із яких зберігаються у формі акцій Meta, на $1,2 млрд. За даними Forbes, Цукерберг – восьма найбагатша людина у світі.
А от у Маска минулий тиждень був ще кращий, адже він повернув собі перше місце рейтингу найбагатших. Акції Tesla піднялися на 5%, що збільшило його капітал на $8,2 млрд. Станом на пʼятницю (після закриття ринку), статки Маска оцінюються у $246 млрд, а Цукерберга – $103 млрд.
Попри публічні суперечки цей рік для обох мільярдерів складається дуже успішно. У відсотковому співвідношенні власний капітал Цукерберга виріс більше, ніж капітал Маска. У доларовому співвідношенні – попереду Маск.
Від початку 2023-го статки Цукерберга збільшилися на 137%, з $43,8 млрд до $103 млрд. За той же період Маск став багатшим на 68% – його капітал виріс зі $146,5 млрд до $246 млрд. А акції головних активів мільярдерів, якими є Meta і Tesla, піднялися на 141% і 123% відповідно.
Хто кого
Існують й інші параметри, за якими можна порівняти Маска та Цукерберга:
- Цукерберг вперше став мільярдером у 2008-му, тобто лише за чотири роки після заснування Facebook. На той час він став наймолодшим мільярдером, який самостійно досяг успіху: дебютував у списку «Forbes 400» на 321-й сходинці із $1,5 млрд. Йому було 23 роки. Маск вперше зʼявився у списку мільярдерів Forbes чотири роки по тому – на 634-му місці з $2 млрд.
- Цукерберг увійшов до списку найщедріших людей США 2023-го за версією Forbes, а Маск – ні. Минулого року Маск подарував акції Tesla, але невідомо, чи дійсно вони пішли на благодійність.
- У Цукерберга значний портфель нерухомості, який оцінюють у $300 млн. До нього, серед іншого, входять 1500 акрів землі та колишня цукрова плантація на Гаваях. Маск пообіцяв продати більшість своєї нерухомості два роки тому.
- Маск очолює більше компаній (Tesla, Twitter, SpaceX і Neuralink), що змушує деяких критиків та інвесторів хвилюватися за те, що він відволікається на різні завдання. Цукерберг зосереджує всю увагу на Facebook/Meta, яку він заснував у Гарварді майже 20 років тому.
- У Маска більше акцій компанії, яка зробила його багатим. Він тримає приблизно 20% акцій Tesla, а у Цукерберга трохи менш як 15% Meta.
- Маск іммігрував у США з Південної Африки через Канаду та закінчив Університет Пенсильванії у 1997-му. Цукерберг, син дантиста, виріс у штаті Нью-Йорк, округ Вестчестер. Він покинув Гарвард на другому курсі.
- У Цукерберга троє дітей із його офіційною дружиною Прісціллою Чен (всіх їх назвали на честь римських імператорів). У Маска принаймні девʼять дітей від трьох жінок: одного разу у нього народилася трійня, а двічі – двійня. Одну дитину ексцентричний мільярдер назвав Х. Разом з тим, Маска все ще хвилює зменшення населення.