Днями ЗМІ повідомляли, що авторинок відреагував на ініціативу уряду щодо запровадження 15% військового збору при купівлі (першій реєстрації авто) стрімким зростанням продажів. Нібито, через це українські автосалони майже спустіли.
Втім, експерти, поки що не бачать стрімкого зростання попиту на найбільш популярні категорії автомобілів.
«Такого безпосереднього впливу на продажі автомобілів і на ринок загалом ми не помітили. Зазвичай він інертний і не реагує так швидко одразу на плітки про додаткові мита. Тим більше, що з початку травня через прийняття закону про мобілізацію ринок сильно просів”, — розповів агенції засновник сервісу з автопідбору Motor Scout Євген Білецький.
«Скажімо, так, але це пов’язано с більш дорогими брендами», — заявив у свою чергу один з дилерів Renault, коментуючи УНІАН інформацію щодо зростання попиту через нову законодавчу ініціативу.
При цьому експерти припускають, що в майбутньому вона може вплинути на ринок більш суттєво.
«Ну і цей податок сильніше вплине саме на нові автомобілі. Я, чесно кажучи, взагалі думаю, що він його (ринок, — УНІАН) вб’є, а ось на вживані і на привезені з США це вплине не так сильно, адже оподатковуватись буде лише сума в інвойсі та комісія», — додав Євген Білецький.
Раніше експерти з’ясували, що обладнанні бензиновими двигунами внутрішнього згоряння нові легковики продовжують домінувати на українському ринку. Серед нових легкових авто з бензиновими ДВЗ найбільшим попитом у цьому році користувалась Mazda CX5. Якщо казати про імпортовані вживані авто з бензиновими ДВЗ, то тут лідером виявився Volkswagen Golf.
Також повідомлялось, що в Україні різко зріс попит на автомобілі з Китаю: за перше півріччя громадяни нашої країни придбали близько 7,3 тисячі легкових авто, ввезених з Китаю.