Уряд України запускає програму “Дитина не одна”, яка надає фінансову підтримку дітям, що стратили батьків через війну, у розмірі 2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку, а також 3,5 прожиткового мінімуму для дітей з інвалідністю. Ця допомога надається автоматично після набуття дитиною статусу сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування та виплачується протягом 6 місяців, з можливістю подальшого продовження.
Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України. “Допомогу запроваджено, щоб родини, у яких тимчасово перебувають такі діти, могли забезпечити їм необхідні умови і догляд”, – йдеться у повідомленні.
Розмір виплат
За розрахунками Мінсоцу, на цю допомогу державі необхідно буде виділити близько 0,5 млрд грн на рік. Розмір виплат:
2,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину;
3,5 прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку на кожну дитину з інвалідністю;
для дітей до 6 років – 2563 грн, відповідно 2,5 прожиткових мінімуми – 6 407,5 грн;
3,5 прожиткових мінімуми – 8 970,5 грн;
для дітей від 6 до 18 років – 3196 грн, відповідно 2,5 прожиткових мінімуми – 7 990 грн;
3,5 прожиткових мінімуми – 11 186 грн.
Обсяг виплат визначається на рівні, що держава надає на підтримку дітей, які вже мають статус дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування.
Для отримання цієї допомоги протягом 6 місяців потрібно звернутися з заявою до особи, яка тимчасово приймає дитину, за умови, що ця родина постійно проживає в Україні. Виплату можна отримати через органи соціального захисту населення, ЦНАП або виконавчі органи територіальних громад.
Хто може оформити виплату
Виплату може оформити представник прийомної сім’ї або дитячого будинку сімейного типу, в якому тимчасово перебуває дитина. Підставами можуть бути випадки, коли батьки або один з батьків:
помер або загинув (а інший з батьків не виконує своїх обов’язків);
перебуває в тимчасовій окупації, оточенні;
перебуває у розшуку як зниклий безвісти за особливих обставин або визнаний таким;
перебуває у полоні держави-агресора;
позбавлений свободи (затримання, взяття у заручники) державою-агресором.
Тимчасова допомога виплачуватиметься органом соціального захисту населення на особовий рахунок отримувача в уповноваженому банку, який він вказав при заповненні заяви. Також вона може виплачуватися у відділенні пошти за місцем проживання.