Учасники криптоспільноти висловили побоювання щодо ставки річної прибутковості в 27,6% у нещодавно запущеної «стабільної монети» від Ethena Labs – USDe.
Проєкт відкрив доступ до стейблкоїна в основній мережі Ethereum 19 лютого.
Announcing the @ethena_labs public mainnet 🌅
Details on our "Shard Campaign" in the following tweet pic.twitter.com/kXU5WjJ4rB
— Ethena Labs (@ethena_labs) February 19, 2024
Згідно з вебсайтом Ethena Labs, актив являє собою «синтетичний долар» для пасивного заробітку в мережі. На момент написання загальна заблокована вартість у протоколі перевищила $307 млн за 4460 користувачів.
Платформа підтримує токени USDT, FRAX, DAI, crvUSD і mkUSD, які при внесенні конвертуються в USDe. Останній можна заблокувати в Ethereum-стейкінгу (5% прибутковості) або депонувати в інший DeFi-протокол для отримання додаткового доходу на ф’ючерсних угодах (вище 20%).
Винагороду за блокування USDe розраховують щотижня залежно від обраної стратегії.
16 лютого Ethena Labs оголосила про залучення фінансування в розмірі $14 млн за підтримки венчурної компанії Dragonfly та інших інвесторів. У 2023 році стартап також отримав $6 млн від Binance Labs, Gemini, Bybit, Mirana Ventures, OKX Ventures і Deribit.
За словами розробника DeFi Llama під ніком 0xngmi, реальна проблема стейблкоїна полягає в потенційній інверсії прибутковості.
i dont get why so many people are focused on ethena's high yield (its a basis trade) instead of the fact that there's been 2 projects that tried this before and both gave up because they lost money due to yields inverting
— 0xngmi (@0xngmi) February 20, 2024
«Коли прибутковість інвертується, ви починаєте втрачати гроші, і чим більший стейблкоїн, тим більше грошей він втрачає. Попередні проєкти намагалися [закрити короткі позиції, коли прибутковість ставала від’ємною], але відкриття/закриття позицій має свою ціну, і цей процес з’їв увесь урожай», – пояснив він.
Також програміст нагадав, що раніше вже було два схожих проєкти, які втратили гроші через інвертування коштів. Одним із них був Anchor Protocol в екосистемі Terra, що звалилася, який він класифікував як схему Понці.
У відповідь на претензії глава дослідницького відділу Ethena Конор Райдер заявив, що протокол запущено в експлуатацію з «налаштуваннями, заснованими на історичних випробуваннях, які не передбачали надуманих ризиків».
A lot of new eyes on Ethena today and people are right to point out the risks involved
I wanted to take a sec to highlight some of the extensive work we've done surrounding the risks of the design, and specifically addressing funding risk
Before I get into the meat and veg… pic.twitter.com/zfuWMljkSB
— Conor Ryder (@ConorRyder) February 19, 2024
«Існує явний попит на криптовалюту для відкриття довгих позицій із кредитним плечем. Глибокі пули капіталу не бажають надавати позики. Негативні ставки фінансування – особливість, а не помилка. USDe був створений з урахуванням від’ємного фінансування», – уточнив представник проєкту.
Засновник The Daily Gwei Ентоні Сассано наголосив, що стурбованість спільноти щодо прибутковості Ethena є «здоровим сигналом» для криптоіндустрії.
I backed @ethena_labs with a small check because I liked the founder and thought the idea was worth pursuing.
In saying that, I'm very glad to see lots of people questioning Ethena's design and asking how they can offer things like 20%+ yield and also exploring what all of the…
— sassal.eth/acc 🦇🔊 (@sassal0x) February 20, 2024
«Це сильно відрізняється від минулого циклу, коли люди, які ставили питання, були в меншості. […] Я дуже радий бачити, що багато людей ставлять питання про Ethena. Подумайте й уточніть, як вони можуть пропонувати речі на кшталт прибутковості в 20%, а також вивчіть усі основні ризики», – порадив він.
Раніше рішення другого рівня Blast, яке також забезпечує пасивний дохід за рахунок блокування активів, запустило тестову мережу.
Нагадаємо, під час анонсу проєкту теж зіткнувся з критикою криптоспільноти. Тоді засновник Blast під псевдонімом Pacman відповів на претензії і пояснив спосіб досягнення високої прибутковості на платформі.