- У Glassnode вказали на «зону ризику» в системі ончейн-індикаторів.
- Посилення чистого припливу в спотові біткоїн-ETF стали основою для відновлення ринку.
- Технічні аналітики попередили про сильний опір на $50 000.
Discover more in our latest research report below 👇https://t.co/lG9iyLblLV
— glassnode (@glassnode) February 9, 2024
Кілька ончейн-індикаторів увійшли в так звану «зону ризику», що може бути сигналом початкової стадії бичачого ринку. Такого висновку дійшли в Glassnode.
Аналіз базується на групі показників, які враховують широкий набір даних і категорій поведінки інвесторів. Їхня комбінація часто дає повнішу картину стану ринку. Вона охоплює як короткострокові, так і довгострокові цикли.
На наведеній діаграмі вони представлені у вигляді теплової карти різних ступенів ризику за останні п’ять років. Вона демонструє істотний збіг метрик і значущих цінових екстремумів.
Згідно з фахівцями, високий показник ризику зазвичай спостерігається на ранніх стадіях бичачого ринку біткоїна. Він означає повернення ходлерами до «значущого рівня» рентабельності, який може підштовхнути їх до початку фіксації прибутку.
Новини про ETF пом’якшили перегрів
Зокрема, до цієї критичної зони підступив індикатор MVRV стосовно довгострокових інвесторів. Настільки високе значення (2,06) не спостерігалося з моменту колапсу FTX.
Схожий статус «високого» і «дуже високого» ризику зараз характерний ще для шести з решти дев’яти метрик. Це означає відносно низький рівень реалізованого прибутку з урахуванням активного зростання ціни в останні тижні, пояснили фахівці.
Помірне «розвантаження» ходлерами монет після схвалення спотових біткоїн-ETF вивело показник їхніх витрат від «зони ризику».
11 лютого ціна першої криптовалюти закріпилася вище $48 000. Продовження позитивної динаміки збіглося зі збільшенням чистого припливу в біржові фонди на базі цифрового золота до рекордних $541,46 млн (9 лютого). Обсяг активів під управлінням продуктів досяг $32,4 млрд.
Поліпшення динаміки стало можливим зокрема завдяки зменшенню відтоку з GBTC до мінімальних з моменту реєстрації ETF значень – $51,81 млн.
Lowest outflow day yet for $GBTC — $51.8 million https://t.co/YK5Wplyil8
— James Seyffart (@JSeyff) February 9, 2024
Опір на $50 000
У коментарі ForkLog трейдер Артем Звездін відзначив завершення на початку лютого продажів за фактом схвалення ETF. Експерт бачить у поточній динаміці повернення інституційних інвесторів, які збільшують частку ризику в портфелях в очікуванні зниження ФРС ключової ставки.
«Якщо біткоїн не закріпиться вище психологічної позначки $50 000 найближчого тижня, можна очікувати невеликої технічної корекції в діапазон $44 000-45 000 і подальше зростання. Головними факторами стануть очікування [зміни] політики Федрезерву і халвінг. На мій погляд, перша криптовалюта цього року вже не впаде нижче $40 000. Найближчими місяцями можна очікувати підвищення котирувань до $60 000», – написав Звездін.
На опір поблизу $50 000 також вказав співзасновник і CEO Material Indicators Кіт Алан. Він послався на обсяги виставлених ордерів і вказав на несприятливе співвідношення «прибуток/ризик» для короткострокових покупців на поточних рівнях. Фахівець підкреслив відсутність змін у позитивних очікуваннях для ходлерів.
Something to consider before you FOMO into #BTC at this level.
There is ~$175M in #BTC ask liquidity (aka resistance) stacked between here and $50k, and only ~$50M in bid support down to $43k. As a #DataVisualization tool, #FireCharts illustrates it perfectly.
The Weekly close… pic.twitter.com/fERqqRA2U7
— Keith Alan (@KAProductions) February 9, 2024
Нагадаємо, екс-CEO BitMEX Артур Хеєс заявив, що в короткостроковій перспективі біткоїн може впасти до $35 000 на тлі «надмірної» інфляції.
Експерти DecenTrader спрогнозували розпродаж після халвінгу та оновлення ATH у четвертому кварталі.