12% жителів Сальвадору хоча б раз використовували першу криптовалюту для оплати товарів і послуг у 2023 році. Про це свідчать результати опитування Центральноамериканського університету імені Хосе Сімеона Каньяса.
Серед сальвадорців, які використовували біткоїн як засіб оплати, 49,7% зверталися до цифрового золота лише один-три рази, а ще 20% респондентів — понад 10 разів на рік.
Основними категоріями витрат у першій криптовалюті були продуктові крамниці (22,9%) і супермаркети (20,9%), а також ветеринарні клініки (15%).
Дослідження провели в грудні 2023 року серед 1280 респондентів.
Згідно з опитуванням того самого університету восени 2022 року, 24,4% жителів Сальвадору хоча б раз оплачували покупки біткоїном протягом останніх 12 місяців. Відтоді показник скоротився вдвічі.
Лише 0,5% респондентів зазначили, що перша криптовалюта посприяла поліпшенню економіки.
Раніше віцепрезидент Сальвадору Фелікс Ульоа заявив, що легалізація біткоїна 2021 року стала найважливішим елементом виходу країни з кризи. За його словами, програма боротьби з вуличними бандами та цифрове золото виявилися найважливішими чинниками початку туристичного буму.
Нагадаємо, у грудні 2023 року Сальвадор представив «біткоїн-візу свободи». Згідно з програмою, країна надає посвідку на проживання і шанс отримати громадянство за інвестиції в розмірі $1 млн через BTC або USDT.
Того ж місяця Комісія з цифрових активів Сальвадору схвалила розміщення біткоїн-облігацій Volcano Bond у першому кварталі 2024 року.