Члени об’єднання News Media Alliance, до якого входить майже 2000 газет і новинних ресурсів США і Канади, висловили своє обурення використанням їх контенту компаніями OpenAI та Google для навчання чат-ботів.
За словами авторів звіту, розробники не укладають ліцензійних угод з видавцями та не сплачують за використання контенту.
При цьому алгоритми чат-ботів налаштовані так, що вони більшою мірою довіряють інформації з авторитетних видань.
«Розробники визнають нашу унікальність і значення, але при цьому [копіюють контент незаконно]», — додали в News Media Alliance.
Деякі видавці почали приймати заходи для захисту своїх публікацій. У серпні не менше 535 новинних компаній встановили блокування, яке не дозволяє збирати їх контент і використовувати його для навчання ChatGPT від OpenAI.
Крім того, News Media Alliance рекомендувало залучити до розв’язання проблеми Бюро захисту авторських прав, щоб припинити подальше використання матеріалів, вже взятих розробниками.
Нагадаємо, в жовтні влада Китаю повідомила про посилення правил навчання ШІ-моделей.
Раніше аналітики SlashNext підрахували, що з моменту запуску ChatGPT кількість електронних листів із фішингом зросла на 1265%. За їх висновками, суб’єкти загроз використовують чат-ботів для написання “складних, цільових, компрометуючих бізнес-листів та інших фішингових повідомлень”.