Орієнтований на створення приватних акаунтів в екосистемі Ethereum стартап Nocturne Labs закрив посівний раунд на $6 млн. Його очолили Bain Capital Crypto і Polychain Capital.
1/ We're excited to announce our $6M seed round co-led by @BainCapCrypto & @polychain with participation from @VitalikButerin and other members of the Ethereum community.
This round will fund the deployment and continued development of private accounts on Ethereum. pic.twitter.com/ve25yJp6iI
— Nocturne (@nocturne_xyz) October 25, 2023
Кошти також надали співзасновник другої за капіталізацією криптовалюти Віталік Бутерін, Bankless Ventures, Hack VC, Robot Ventures.
Nocturne розробляє протокол, який дасть змогу здійснювати анонімні транзакції в екосистемі Ethereum.
Очікується, що рішення запустять в основній мережі в листопаді. Надалі з’явиться підтримка L2-рішень.
«У користувачів будуть „внутрішні“ облікові записи в Nocturne, де отримання/витрата коштів відбувається анонімно (не всі прив’язані до однієї й тієї ж адреси). У власників таких акаунтів буде можливість вносити або отримувати платежі. Потім вони зможуть довести за допомогою ZKP-технологій, що активи належать їм, і застосувати їх для інших транзакцій на кшталт платежів, торгівлі та стейкінгу», — пояснив The Block співзасновник стартапу Люк Тчанг.
Представник Nocturne Labs зазначив, що наявним альтернативам на кшталт міксерів, блокчейн-мереж або інших платформ, як-от Aztec Connect, не вистачає зручності використання та сумісності.
«Якби у вас могло бути щось схоже на звичайний акаунт Ethereum, але зі збереженням конфіденційності активів, це дало б шанс на більш широке впровадження», — пояснив він.
У Nocturne вважають, що кожен повинен мати можливість отримувати зарплату, не розкриваючи доходів, здійснювати покупки, не демонструючи своїх звичок у витратах, і зберігати активи, не показуючи їхню загальну вартість.
За словами Тчанга, протокол застосовує «зважений підхід», щоб відповідати нормативним вимогам.
«Ми починаємо з двоетапного permissioned-процесу внесення депозитів, який містить фільтрацію незаконних депозитів з використанням рішень від TRM та інших постачальників аналітики даних. Інструменти, які ми створюємо для фільтрації депозитів, дадуть змогу в майбутньому поступово перейти до більш безконтрольного підходу — доказу невинуватості», — пояснив він.
У серпні 2022 року OFAC внесло до списку санкцій сайт популярного Ethereum-міксера Tornado Cash, за допомогою якого, за даними відомства, зловмисники відмили криптовалюти на суму понад $7 млрд. Понад $455 млн із них пов’язані з діяльністю північнокорейського хакерського угруповання Lazarus Group.
На початку року Віталік Бутерін назвав конфіденційність «найбільшою проблемою, що залишилася» Ethereum, і запропонував її рішення.
У вересні співзасновник другої за капіталізацією криптовалюти став співавтором дослідження про Privacy Pools — відповідний до нормативних вимог протокол приватності, який може виступити альтернативою Tornado Cash.