Який бюджет підійде для вашої родини — саме фінансові питання стають найчастішою причиною розлучень

Сімейний бюджет може стати справжнім каменем спотикання навіть у міцних відносинах, існує кілька варіантів розподілу доходів між подружжям і навряд чи можна знайти оптимальний для всіх пар. Щоб зрозуміти, який підходить саме вашій родині, варто розібратися в особливостях кожного з варіантів, інформує Ukr.Media.

Загальний бюджет

Цей спосіб розподілу фінансів вважається традиційним, після весілля багато пар вибирають саме його. Загальний сімейний бюджет припускає, що всі доходи подружжя об'єднуються. Кожен із партнерів може брати необхідні суми, попереджаючи про це другу половину.

Загальний бюджет допомагає встановити довірчі відносини і швидше накопичити на великі покупки чи подорожі, але у такого варіанта, звісно, є й мінуси.

Іноді подружжю складно зрозуміти, навіщо витрачати гроші на ті чи інші потреби один одного: чоловік дивується, чому так дорого обходяться б'юті-процедури, а дружині незрозуміло, навіщо купувати чергові вудки або квитки на футбол. Крім того, якщо один із партнерів заробляє більше, він почувається головним добутком і не розуміє, чому повинен віддавати все до загального бюджету.

Такий спосіб розподілу фінансів підійде для пар з великою загальною метою і приблизно однаковим доходом. Сподобається загальний бюджет і тим, хто поділяє хобі один одного.

Змішаний бюджет

В останні роки цей варіант почав зустрічатися набагато частіше. Подружжя віддають у загальну скарбничку частину доходу, ця сума витрачається на продукти, поточні потреби, оплату квартири. При цьому у кожного партнера залишається частина фінансів на особисті цілі, що робить змішаний бюджет більш комфортним: нема потреби звітувати перед обранцем за кожну покупку.

Пари вибирають одну із схем змішаного бюджету: деякі віддають на загальні потреби домовлену суму, незалежно від заробітку. Інші вирішують відкладати частину заробітку у процентному співвідношенні: наприклад, і чоловік, і дружина виділяють 50% доходу.

Роздільний бюджет

На відміну від інших варіантів, у роздільному бюджеті немає спільної частини. Кожен витрачає дохід так, як вважає потрібним, але часто подружжя не може домовитись, як відкладати на великі цілі чи рутинні витрати. Саме через це у пари виникають конфлікти і суперечності. Роздільний бюджет може здатися комфортним, якщо закохані не живуть разом.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *