Команда Metagood, що стоїть за колекцією OnChainMonkey, перенесе 10 000 NFT з блокчейну Ethereum у мережу першої криптовалюти.
ДАО проєкту організувала голосування, під час якого більшість підтримали міграцію. За розрахунками Metagood, перехід на Ordinals обійдеться недешево — близько $1 млн тільки на технічні витрати.
Спільнота колекції виділила на ініціативу субсидію в 350 ETH (~$570 000 на момент написання).
«Протокол Ordinals краще розроблений для децентралізації та безпеки, ніж Ethereum. Високоцінні NFT виграють від переходу на мережу першої криптовалюти», — заявили представники компанії.
Хоча процес перенесення буде досить комплексним, кожен створений невзаємозамінний токен має зв’язок зі своїм попередником. Власники OnChainMonkey отримають відповідний «біткоїн-напис» після спалювання її Ethereum-версії.
«У минулому проєктам платили величезні суми за перехід на інший блокчейн. Ми ж робимо навпаки. Ми настільки переконані у своєму рішенні, що витрачаємо понад $1 млн власних ресурсів на перехід на біткойн, причому у важливий та інноваційний спосіб», — заявив глава Metagood Денні Янг.
Керівник проєкту також додав, що з початку 2023 року співпрацює з розробниками Ordinals.
За даними CryptoSlam, мережа Ethereum, як і раніше, перебуває на першому місці за обсягом продажів NFT — $6,4 млн за минулу добу. Далі йдуть Solana, ImmutableX, Mythos і Polygon. Протокол цифрового золота посідає восьму сходинку з $358 679.
Нагадаємо, у серпні частка Ordinals у біткоїн-транзакціях становила 85% – 450 785 із сумарних 530 788. Загалом за весь час існування протоколу створено близько 25,6 млн написів, які принесли в комісіях 1149 BTC.
Однак аналітики DappRadar повідомляли, що обсяг торгів Ordinals впав із $452 млн у травні до $3 млн до середини серпня. Також скоротилася і кількість транзакцій — з 832 648 до 20 571.
У липні команда Ordinals-платформи Luminex представила стандарт BRC-69, який спрощує і здешевлює випуск NFT-колекцій.
Раніше співзасновник Ethereum Віталік Бутерін назвав появу протоколу біткоїн-написів сигналом про повернення в блокчейн «культури творців».