Чоловік обдурив банкомат і став мільйонером, щастя тривало всього пів року, а на розплату пішли роки

Житель Австралії зламав систему і ненадовго перетворився з простого працівника бару в багача і тусовника. Але спуститися з небес на землю все ж довелося, і це заслуга не стражів закону, а голосу совісті самого хлопця. За розкішне життя довелося розплатитися роками моральних мук, судом, в'язницею і громадськими роботами, інформує Ukr.Media.

Ден Сондерс, 29-річний бармен з Австралії, несподівано для себе самого виявив помилку банкомату, яка на п'ять місяців зробила його мільйонером. В ту ніч хлопець випивав в барі та вийшов на вулицю, щоб зняти трохи готівки, але виявив збій в системі, який став для нього золотою жилою.

Ден розповів, як вперше виявив цю помилку в роботі банкомату. Він засунув картку в термінал, але у відповідь отримав повідомлення на екрані про те, що на цей час його баланс недоступний. Тоді він вирішив спробувати отримати гроші по-іншому.

«Тоді я перевів 200 доларів зі свого кредитного рахунку на ощадний, і банкомат сказав: "Транзакцію скасовано" і виплюнув картку. Я подумав, що це було дуже дивно, і вирішив спробувати зняти з ощадного рахунку 200 доларів, щоб просто подивитися, що відбудеться. Він видав мені гроші, так що я повернувся в зал і продовжив випивати», — розповів Ден.

Повертаючись вночі додому з бару, хлопець проходив повз того ж банкомату. Тоді він вирішив провернути свій трюк ще раз, щоб подивитися, чи вийде знову. Ден переказав з одного свого рахунку на інший різні суми грошей.

«Я думаю, це було поєднання сп'яніння і нудьги, але я просто вийшов за межі можливого і пробував знову і знову».

На наступний ранок хлопець думав, що все це йому наснилося, а тоді виявив у своєму гаманці гроші. Тоді він перевірив баланс на ощадному рахунку і з'ясував, що він у боргу на дві тисячі доларів. Це дозволило бармену зробити нове відкриття.

«Я припустив, що є різниця між тим, що видає мені банкомат, і тим, що на моєму ощадному рахунку. Це означало, що, скільки б я не витратив, я можу покрити різницю простим переказом з мого кредитного рахунку на ощадний. Я міг «створювати» гроші, роблячи перекази між годиною і трьома ночі, коли, як я зрозумів, банкомати відключалися», — пояснив хлопець.

Таким чином Ден зрозумів, що йому треба завжди залишатися на крок попереду банкомату: одного дня він отримував дві тисячі доларів, а на наступний переказав чотири.

«Нічний переказ буде проходити, повертаючись на наступний день. Але якщо ти будеш попереду цього повернення, роблячи ще один переказ, ти можеш обдурити систему, змусивши її думати, що в тебе є мільйони. Пізніше я прийшов у банк, і там мені сказали, що у мене на рахунку мільйон доларів».

Свої перші гроші Ден витрачав із захопленням. Тисячу доларів він віддав дружині, щоб вона поклала її на спільний рахунок родини, а потім випив у барі. Трюк дуже захопив хлопця.

«Я відчував себе печерною людиною, яка вперше відкриває вогонь», — зізнався Ден.

Навчившись отримувати гроші з нізвідки, Ден перетворився на справжнього Гетсбі: він закочував розкішні вечірки, оплачував друзям рахунки за навчання, орендував приватні літаки й в цілому ні в чому собі не відмовляв.

Хлопець помітив, що наявність грошей змінило ставлення людей до нього.

«Якщо людина знає, що у тебе є багато грошей, вона раптово запропонує ідею, як отримати ще більше. Щодо протилежної статі: це приваблює людей сильніше. Наприклад, я пам'ятаю, як прийшов у банк, щоб отримати гроші. Коли леді за стійкою побачила мій баланс, її ставлення відразу змінилося. Вона раптово відчула трепет перед хлопцем, у якого мільйони на банківському рахунку».

У стані близьких людей Дена думки щодо його магічного трюку розійшлися. Деякі з друзів були впевнені, що йому не варто займатися таким, і не хотіли в цьому брати участь. Але інші були раді стати частиною нового розкішного життя хлопця.

Родині про своє раптове багатство бармен повідомляти не став, здогадуючись про їх реакції. Він був упевнений: рідні стануть застерігати його, побоюючись, що він наживе собі проблем.

Поки банк не підозрював, що їх обкрадають, розкішне життя Дена затьмарювали нічні кошмари: хлопець дуже боявся бути спійманим.

«Одного разу вночі мені наснився кошмар, в якому загін спецназу стояв біля дверей моєї кімнати в готелі, де я зупинився. Я пам'ятаю, я прокинувся в басейні поту, усвідомив, що це був всього лише сон, а потім у двері подзвонили. Я подумав: «От і все. Я пропав, вони прийшли за мною», — що, насправді, було б полегшенням, але виявилося, що це була всього лише покоївка, яка сказала: «Чи не потрібні вам свіжі рушники?» — згадав бармен.

Одними нічними кошмарами справа не обмежилася: Ден, який все життя жив як звичайна чесна людина, було складно впоратися з буднями щасливого шахрая, яких він до цього бачив тільки в кіно.

«Якщо ти більшу частину свого життя робиш правильно, а потім починаєш чинити неправильно, твоє тіло сходить з розуму. У мене були панічні атаки. Коли телефон дзвонив, я завжди відповідав. Я думаю, маленька частина мене хотіла, щоб це закінчилося, але я пройшов точку неповернення».

Але одного разу зведений тривогою Ден вирішив зупинитися.

«Минуло не так багато часу, перш ніж я запитав себе: «Хто ти? Ти відсунув межі можливого, але, зрештою, хто ти такий? За що ти стоїш? Ти Ден з Австралії чи ти як той хлопець з кіно, який збирається зникнути з мільйонами? Що тоді станеться?». Я не хотів кидати свою родину, не залишивши й сліду, або щось в такому дусі».

Тоді Ден просто перестав робити транзакції, а далі він зв'язався з банком. Після чого йому повідомили, що його справою тепер займеться поліція.

«Вони зв'яжуться з вами. У вас великі неприємності», — сказав Дену представник банку.

У бармена було 80 мільйонів готівки в сумці, і він віддав ці гроші банку. А наступні два роки він не отримував ніяких звісток про свою справу.

«Це завжди було у мене в думках, і я не міг рухатися далі», — зізнався хлопець.

Щоб впоратися з тривогою, яка все підсилювалася, він звернувся до психіатра. Причому знайти фахівця з першого разу не вдалося.

«Я відчував, що повинен поговорити з кимось про це. Перший психіатр, з яким я побачився, сказав: «Я недостатньо кваліфікований для цього», — і я був такий: «Чувак, ти мозгоправ, звичайно ж, ти кваліфікований». А тоді я зустрівся з хлопцем, який був більш чутливим. Він не говорив мені, що робити, або щось в такому дусі, але він сказав, що здатися поліції буде важливо, це очистить мою совість і допоможе переконатися, що я можу рухатися далі».

Після цього хлопець навіть дав кілька інтерв'ю, і сюжет про нього з'являвся на національному телебаченні.

У Дена був запасний план на випадок, якщо він вирішить не здаватися поліції. Хлопець задумав переїхати в Іспанію, на Майорку, попередньо помістивши свої гроші не в банки, а в казино, тому що такі організації дійсно не діляться інформацією про своїх клієнтів.

За весь той час, поки Ден користувався своїм магічним трюком, він не відчував, що когось грабує. Спочатку гроші й зовсім були для нього цифрами на екрані.

«Я знав, що ніхто не думав, ніби гроші пропали, так що я вважав, що вони не існували».

Нарешті, справа дійшла до суду.

«Я думав, що мене ось-ось покарають, але суд був дивним, тому що ніхто насправді не розумів, що я зробив, — ні суддя, ні прокурор».

Банк надав мало доказів, а Ден визнав свою провину. Зрештою хлопець отримав рік в'язниці, після чого вийшов.

Тепер Ден знову працює в барі та отримує набагато менше грошей, ніж у нього було, коли він шахраював з банкоматом. Його зарплата складає 22 долари на годину, і повернутися у звичне русло після життя мільйонера і в'язниці виявилося непросто.

Але цей досвід допоміг Дену отримати важливий урок.

«Я зрозумів, що, зіткнувшись з спокусою, легко втратити своє справжнє «я», але я поступово повертаюся до норми. Я відчуваю себе як Маккалей Калкін з «Один вдома-2»: коли ти начебто хороший в одну мить, але далі вже ні, і це трохи складно прийняти. У мене напевно був час похмілля, коли я думав: «Боже, можливо, мені варто поїхати в Іспанію після тюрми».

Історія Дена Сондерса схожа на кіно про спритних і не дуже шахраїв, вона зайвий раз доводить, що життя деколи створює сюжети не гірше, ніж сценаристи Голлівуду.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *