Підключення радіоуправління мостового крана з підлоги – чудова альтернатива традиційному способу керування з кабіни. Найчастіше саме з неї оператор крана мостового типу керує вантажопідйомним обладнанням. Такий фахівець має пройти відповідний спеціальний курс навчання та мати допуск до робіт. Плюс до цього необхідно мати в штаті ще й стропальника для кріплення (та відкріплення) вантажів.
Установлення системи радіокерування на кран дозволяє скоротити штат, адже виконувати всі роботи (керувати крановою технікою та займатися кріпленням/відкріпленням вантажів може одна людина). Цілком очевидно, що така модернізація кранової техніки призводить до суттєвої економії фонду оплати персоналу.
Крім того, переобладнання крана на дистанційне радіоуправління з підлоги робить процес виконання запланованих вантажно-розвантажувальних робіт більш зручним і безпечним. Маніпуляції з вантажами на певній відстані з найбільш зручного для оператора місця підвищують точність їх переміщення та позиціонування. Фахівець з радіопультом ДК в руках може без проблем контролювати, як і куди зручніше підняти/опустити вантаж, адже він бачить його у безпосередній близькості.
Радіопульт, за допомогою якого передаються команди, досить простий за своїм устроєм і безпечний в експлуатації. Радіопульти бувають кнопкові та у вигляді джойстиків. Незалежно від типу, всі вони зручні в роботі, дозволяють легко керувати крановими механізмами з підлоги. Усі пульти обов’язково мають аварійну кнопку «стоп». Приймач сигналів встановлюється безпосередньо на крані поблизу керованих механізмів.
Крім пульта і приймача, система дистанційного керування краном має управлінський модуль, зазвичай об’єднаний в один корпус з приймачем. Його підключають до приводів. Такий модуль, по суті, є з’єднувачем між електронікою та приводами двигунів.
Не варто турбуватися з приводу радіочастот. Вони не створюють перешкод для роботи будь-якого іншого обладнання (навіть того, яке працює поблизу радіокерованого крана); конфігурація управління краном діє на своєму певному частотному діапазоні з кодовим захистом.
При необхідності оператор за допомогою одного радіопульта може керувати двома кранами або вантажними візками, що пришвидшує виконання підйомно-транспортних робіт та підвищує ефективність праці.
Варто відзначити, що при такій модернізації мостового крана не знадобиться зміна конфігурації, особливостей та властивостей кранового обладнання. Система дистанційного керування мостовим краном монтується у вже наявну систему електропостачання.
Замовити переведення крана мостового на радіоуправління з підлоги – https://kzpto.com.ua/uk/radiokeruvannya-kranom/ можна на Київському заводі підіймально-транспортного обладнання, інженери якого готові виїхати для надання таких послуг у будь-який регіон України. Щоб під ключ недорого перевести кран на дистанційне керування, їм достатньо 4-5 робочі дні. Усі подробиці можна уточнити на сайті КЗПТО. Посилання — тут.