У світі тільки 65 країн надають можливість прибуткового індивідуального майнінгу біткоїна, виходячи з витрат на електроенергію в домашніх умовах. Такого висновку дійшли фахівці CoinGecko.
Для видобутку 1 BTC соло-майнеру потрібно в середньому 266 000 кВт-год і приблизно сім років. Щомісячне споживання електроенергії складе близько 143 кВт-год.
Середня вартість електроенергії на майнінг 1 BTC у домашніх умовах становить $46 291,24. Найвищий показник у Європі — $85 767,84, тоді як в Азії всього $20 635,62.
Джерело: CoinGecko.
В останньому регіоні прибутковий соло-майнінг цифрового золота можливий у 34 країнах. Африка додає до цього списку ще 18 юрисдикцій, а Європа – тільки 5.
Експерти нагадали, що станом на листопад 2021 року дев’ять країн повністю заборонили майнінг, торгівлю і використання криптовалюти. Серед цих держав: азійські Бангладеш, Китай, Ірак, Непал, Катар, а також африканські Алжир, Єгипет, Марокко і Туніс. Примітно, що у всіх цих юрисдикціях, крім Марокко, є потенціал для прибуткового індивідуального майнінгу.
Не дивно, що топ-10 країн з найнижчими витратами для домашніх господарств на видобуток 1 BTC склали представники Азії та Африки.
Джерело: CoinGecko.
Центральний банк Іраку заборонив використання криптовалют ще 2017 року. В іншому разі країна посіла б у цьому рейтингу дев’яту сходинку.
Загалом добувати біткоїн у домашніх умовах невигідно у 82 країнах. У десятку юрисдикцій з найвищими витратами на індивідуальний майнінг увійшли дев’ять представників Європи та Кайманові Острови.
Джерело: CoinGecko.
При цьому експерти зазначили, що споживання електроенергії на майнінг 1 BTC не таке вже й непорівнянне з іншими побутовими приладами. На їхню думку, це підтверджує думку про те, що біткоїн не такий небезпечний для екології, як стверджують мейнстримні ЗМІ.
Джерело: CoinGecko.
Нагадаємо, у квітні криптоспільнота розкритикувала присвячену майнінгу статтю в The New York Times. У компанії Riot Platforms назвали публікацію «сповненою спотворень і відвертої брехні» політично вмотивованою атакою на індустрію.