Верховна Рада України у п’ятницю, 11 серпня, ухвалила у двох читаннях два законопроєкти №6447 та №6576, які вводять до Цивільного кодексу новий термін – “цифрова річ”. Це дозволяє інтегрувати криптовалюту в традиційну економіку України. Зокрема, українці матимуть змогу позичати одне одному біткоїн або іншу криптовалюту з нотаріальним посвідченням цієї угоди. У разі порушення умов угоди можна звернутися до суду за захистом прав.
Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації України.
“В українське правове поле вводиться новий термін – «цифрова річ». Це предмет цифрового середовища (віртуальні активи та контент), який перебуває в обороті лише в цифровій формі. Такі предмети мають цінність і можуть передаватися від однієї людини до іншої, а їх власники матимуть захист у правовому полі”, – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що як тільки закон набуде чинності, українці зможуть захистити права на свої віртуальні активи. Раніше такої можливості не було.
Криптовалюта в Україні набирає популярності
Як писав Інформатор, Україна увійшла до ТОП-10 країн Європи, де найбільше цікавляться криптовалютами. З 2013 по 2023 роки загальний обсяг торгів українських криптобірж трьома активами склав понад 55 мільярдів доларів. До бюджету з цього податки не сплачували. А це могло бути близько трьох мільярдів гривень. У Бюро економічної безпеки пояснюють, що криптобіржі досі не сплачують податки в Україні, бо немає чітких правил щодо їх роботи. Але це питання хочуть врегулювати.
Ми також повідомляли, що в США хочуть перевіряти перекази криптовалюти на суму понад 10 тисяч доларів. Для цього вже розробили відповідний законопроєкт.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал, щоб не пропустити важливих новин. За новинами в режимі онлайн прямо в месенджері слідкуйте на нашому Telegram-каналі Інформатор Live. Підписатися на канал у Viber можна тут.