До кінця 2023-го кількість виробників, що можуть продавати свої БпЛА державі, збільшиться майже удвічі – до 70. Минулого літа їх було лише сім. Війна дронів – основна тема виступу голови мінцифри Михайла Федорова на одній із найбільших технологічних конференцій iForum. Як диджитальне міністерство стає мілітарним – Forbes обрав головне
Головні матеріали Forbes Ukraine у розсилці від digital шеф-редактора Віктора Кіщака. Раз на тиждень на вашій пошті.
Дякуємо за підписку Підписатися
Ключовий меседж – дронів буде достатньо тільки тоді, коли Україна існуватиме в кордонах 1991 року мінімум 10 років, включаючи Крим. Тільки тоді зможемо сказати, що дронів – достатньо. До того моменту потрібно займатися технологіями, інвестувати в БПЛА. Чим більше дронів – тим менше ми будемо втрачати людей.
Міністерство цифрової трансформації змінило свій фокус з «Дії» та цифровізації. Ми надалі щомісяця запускаємо нові послуги, але фокус – на війні. Рік тому – більше познайомилися з темою БПЛА.Шість місяців тому – запустили комплексну програму з виробництва.
Кожного тижня з’являються нові компанії та пропозиції, які можна використовувати у війні. Ми зрозуміли, якщо не зробимо масштабне виробництво БПЛА в Україні – не зможемо швидко деокуповувати нашу територію, захищати країну.
Тоді ми зібрали всі Сили оборони: СБУ, Генштаб, Головне управління розвідки й запитали, які конкретно БПЛА їм потрібні, щоби виконувати всі цілі. Після цього зібрали усіх виробників, яких на той момент знайшли – 78 компаній. Це був грудень 2022-го. Ми запитали «А що ви зробили за останній рік?», «А які у вас проблеми?».
Після цього ми активно почали розвʼязувати ці проблеми, боротися за бюджет, щоби він розподілявся з інших сфер на БПЛА.
До кінця цього року виробництво БПЛА в Україні зросте в 100-110 разів, але цього все одно недостатньо. Дронів буде достатньо, коли ми переможемо і коли Росія не зможе рухатися в нашому напрямку.
Скільки коштів із UNITED24 пішло на закупівлю дронів та скільки виробників мають держзамовлення