Кліматичний фонд Білла Ґейтса та інші інвестори ставлять на те, що стартап Kodama Systems завдяки своїм машинам зможе зменшити вуглецеві викиди, зрубуючи й закопуючи дерева. Що це за технологія
Головні матеріали Forbes Ukraine у розсилці від digital шеф-редактора Віктора Кіщака. Раз на тиждень на вашій пошті.
Дякуємо за підписку Підписатися
Стартап Kodama Systems має у своєму арсеналі особливі величезні машини для збирання деревини у лісах. Загалом таке обладнання не є чимось новим, адже лісорубні компанії використовують його для вивезення з лісу зрізаних дерев чи зламаних гілок. Але машини Kodama вирізняються тим, що вони можуть працювати вночі, використовуючи супутниковий звʼязок і технології лідар, а для управління ними треба менше людей. Власник стартапу Меррітт Дженкінс, 35, каже, що це непроста робота, адже в лісі багато перешкод на шляху машини.
Мільйони у боротьбу з вуглецевими викидами
Але Breakthrough Energy Білла Ґейтса дали компанії $6,6 млн посівних інвестицій не лише за ці машини, а й за незвичайну ідею того, що вона робить із зібраною деревиною. Дженкінс планує закопувати їх, щоб уповільнити кліматичні зміни й продавати вуглецеві кредити іншим компаніям.
Ми звикли чути про те, що компанії займаються висадженням дерев, які поглинають двоокис вуглецю, а потім продають вуглецеві кредити корпораціям, власникам приватних літаків та усім тим, кому треба компенсувати своє забруднення повітря вуглецевими викидами. Але науковці стверджують, що закопування деревини теж може зменшити глобальне потепління, особливо якщо інакше її спалили б або залишили гнити на поверхні, адже ці процеси теж додають вуглецю у повітря.
Через збільшення випадків великих пожеж у США національна лісова служба планує прорідити 70 млн акрів лісів на заході, переважно в Каліфорнії, впродовж наступних десяти років. Вона планує позбутися більше одного мільярда тонн сухої біомаси. Зазвичай після такого проріджування деревину придатного розміру відправляють на пилораму, а решту збирають і спалюють. Kodama ж хоче закопувати решту у підземні сховки, де деревина залишатиметься сухою й без доступу повітря.