Колишній голова Комісії з торгівлі товарними ф’ючерсами США (CFTC) запропонував відомству об’єднати зусилля з Комісією з цінних паперів та бірж (SEC) для розробки правил регулювання криптовалюту.
Тімоті Массад (Timothy Massad) в інтерв’ю телеканалу CNBC запропонував, щоб SEC і CFTC спільно сформували робочу групу, яка повинна розробити основні стандарти захисту клієнтських активів, а також вимоги до звітності для платформ, що торгують біткоїном, ефіром та іншими криптовалютами. Це дозволить запобігти шахрайству та усуне конфлікти інтересів між відомствами, упевнений Массад.
Ексголова CFTC заявив, що завдяки загальним стандартам регулювання криптовалют галузевим компаніям більше не доведеться чекати, коли завершиться їхній судовий розгляд із фінансовим регулятором.
«Ми підтримуємо дотримання законів, але вони не повністю охоплюють криптовалюти. Судові розгляди займають багато часу, і криптокомпанії можуть розтягнути їх, сподіваючись, що перед виборами 2024 року регуляційні органи змінять своє ставлення до цифрових активів».
Колишній чиновник підкреслив, що індустрії потрібні хоч якісь стандарти чи обмеження, оскільки судові позови можуть продовжуватися нескінченно, а відповідь на запитання, чи криптоактиви можуть ставитися до цінних паперів, залишається розмитою. Тімоті Массад запропонував на якийсь час відкласти питання про статус криптовалют і не зациклюватися на ньому.
Робоча група повинна контролюватись SEC та CFTC, причому до її складу не повинні входити учасники криптогалузі. Такий варіант дозволить запровадити потрібні правила без необхідності переписувати закони про цінні папери, переконаний колишній голова CFTC:
«Якщо переробляти закони про цінні папери чи деривативи, може з’явитися безліч непередбачених наслідків і навіть лазівок. Потрібно запровадити стандарти захисту криптоінвесторів з урахуванням особливостей сьогоднішньої галузі, без внесення фундаментальних змін до законів про цінні папери чи деривативи».
Раніше Тімоті Массад закликав SEC схвалити криптовалютні ETF на біткоїн. На його думку, це підвищить прозорість криптоіндустрії. Ексчиновник вважає, що США мають прискорити запуск цифрового долара, який здатний покращити платіжні системи у країні.