Майже половина людей слідують грошовим повір'ям. Згідно з дослідженням, найпопулярнішим виявилося переконання не свистіти у приміщенні. У які грошові забобони деякі з нас вірить, і що думають з цього приводу економісти та психологи, інформує Ukr.Media.
Дерево — до грошей
Ще одна популярна прикмета — у день зарплати краще її не витрачати. Вся зароблена готівка обов'язково має провести хоча б одну ніч у гаманці чи на карті. Таким чином вважається, що грошам показали дорогу в будинок.
Не слід розлучатися з грошима ввечері, перераховувати їх, позичати. День закінчився — усі справи зроблено, тому будь-яке починання, у тому числі і з грошима, треба відкласти до ранку.
Чимало забобонних людей серед торговців. Отримавши першу купюру від покупця, заведено торкнутися нею всього товару, щоб торгівля була вигідною і йшла жваво.
У сільській місцевості поширені прикмети, пов'язані з птахами: якщо почули навесні спів першої зозулі, потрібно обов'язково дзвонити в кишені дрібницею. Вважається, що це притягне гроші до будинку. Потім монетки потрібно покласти в гаманець, щоб вони принесли удачу та достаток.
Не можна піднімати знайдену на дорозі монетку: можна взяти чужі проблеми. Під килимок біля вхідних дверей заведено складати кілька монет. Щоб вони притягували грошову енергію до будинку. З цією ж метою слід покласти монети у кути будинку.
За народними прикметами, краще не зберігати порвані купюри. Потрібно намагатися якнайшвидше їх витратити або обміняти на нові, інакше матеріальний успіх оминатиме.
Багато господарок будинку серед кімнатних квітів вирощують і грошове дерево, чи товстунку. Вважається, що воно відображає фінансовий добробут господарів: якщо росте добре — до грошей і навпаки.
Не заощаджувати, а заробляти
Економісти з упевненістю скажуть, жодні прикмети та забобони не працюють. Найголовніше — фінансова дисципліна та розумний підхід до грошей. Якщо немає подушки безпеки, а останні гроші йдуть на чергову водолазку модного кольору, жодні змови на удачу не допоможуть покращити добробут.
На думку економістів, фінансово успішні люди не лише вміють грамотно поводитися з грошима, а й мислять інакше.
Приміром, вони уникають фраз "Це дорого", "Це мені не по кишені", використовуючи позитивні висловлювання "Я обов'язково зароблю на якісний товар" і т.д.
Також, за словами експертів, людину з статком відрізняє і те, що вона думає не як заощадити, а як заробити.
Найдієвіший спосіб залучення грошей — це дії. До них відноситься дисципліноване відкладання 10% від кожної отриманої суми. Сюди можна зарахувати і фокусування на конкретних цілях, облік доходів та витрат.
Експерти зазначають, що багато бізнесменів дотримуються так званого закону енергії, коли беруть участь у благодійності. Адже, перш ніж щось отримати, треба щось віддати.
Прикмети від тривожності
Психологи навпаки стверджують, що прикмети можуть працювати. Але не беззастережно, а разом із зусиллями та діями. Так, щоб жити в достатку, недостатньо тільки купити гаманець певного кольору і покласти сакральну монету.
Багато хто займається самонавіюванням, коли застосовують забобони в житті. Або, як кажуть психологи, використовують психологічну установку, підганяючи реальність під прикмету. І це стосується не лише грошей.
Прикмети взагалі допомагають багатьом людям упоратися з тривожністю. Здобути впевненість і відпустити хоч на короткий час зацикленість на занепокоєнні про щось. Якщо говорити про гроші, то вони вимагають шанобливого ставлення до них. Своєрідна психологічна страховка, що працює за формулою «якщо… то». Тобто, якщо дотримуватимешся правил, буде тобі щастя, гроші, безпека, а свистітимеш — усе протягом і висвистиш.
Навряд чи варто покладатися на прикмети безоглядно.
Студент, який поклав п'ятак під п'яту перед іспитом на удачу підстрахує себе не тільки цим. Він навчатиме предмет чи хоча б шпаргалки готує. І людина, яка чухає ліву долоню, розраховуючи на гроші, розуміє, що просто сидіти і чекати, коли вони з неба впадуть, не буде. Прикмета гарна до конкретних дій, а конкретні дії і без прикмети сприятимуть конкретним результатам.
Джерело: ukr.media