На вівторок, 4 липня, Національний банк України (НБУ) встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 гривні. Він залишився незмінним. Ціна євро зупинилася на рівні 39,85 гривні.
Про це свідчать дані на сайті регулятора. Порівняно з попереднім банківським днем євро виріс у ціні на 16 копійок.
Курси валют НБУ станом на 4 липня:
- 1 долар – 36,56
- 1 євро – 39,85
- 1 польський злотий – 8,98
- 1 швейцарський франк – 40,67
- 1 юань – 5,04.
Вартість євро та долара станом на 4 липня, дані: НБУ
Продавати чи купувати валюту
Думки експертів з цього приводу різні. Олег Пендзин у коментарі “ТСН.ua” сказав, що короткострокові інвестиції у гривню зараз вигідніші, ніж у долар.
“Нині банки дають відсотки по депозитах на рівні 16-18% річних при прогнозованій річній інфляції у 15%. Тому, відкривши короткостроковий депозит на три місяці, який за бажання, можна буде продовжити, вдасться, як мінімум, зберегти заощадження від знецінювання, а то й трохи заробити”, – аргументував Пендзин.
Андрій Шевчишин навпаки, вважає, що зараз треба купувати долари, поки вони дешеві. На його думку, на початку осені можлива чергова зміна Нацбанком офіційного курсу гривні до долара, тобто її девальвація. За оцінкою експерта, офіційний курс може зрости з нинішніх 36,56 гривні за долар до 40-41. Якщо так станеться, то очевидно, що ті, хто зараз вклався у валюту, опиняться у виграші. А от Олександр Охріменко пропонує ризикнути та інвестувати не в долари, а в євро.
“Купувати долари варто, якщо ви плануєте зберігати їх тривалий час – рік і більше. А купувати, щоб через кілька місяців продати і на цьому заробити не вийде. Інвестиції у готівковий євро перспективніші, адже закордонні фінансові аналітики очікують у цьому році на девальвацію долара до євро. Тобто євро подорожчає і на його продажі можна буде щось заробити”, – додав Охріменко.
Нагадаємо, НБУ дозволив українцям перекази у валюті за кордон, але не для всіх. Крім того, “ПриватБанк” дозволив обмін валют для фізичних осіб.
Також Інформатор писав, що в Україні сповільнилася інфляція.