Компанія Mastercard запустить пілотні випробування Multi-Token Network (MTN). У рамках ініціативи платіжний гігант проведе експерименти із токенізованими банківськими депозитами.
MTN буде доступна в бета-режимі цього літа у Великій Британії. До участі запрошено низку банків та фінансових установ.
В рамках інноваційного спринту відібрані команди матимуть доступ до можливостей MTN для розробки перспективних варіантів використання токенізованих депозитів.
Голова відділу криптовалют і блокчейну компанії Радж Дамодаран розраховує, що згодом ініціатива також торкнеться стейблкоїни, що регулюються, і CBDC.
«Сьогодні світову економіку рухають регульовані гроші в банках. Ми починаємо із створення токенізованих банківських депозитів. Таким чином, грошова одиниця на банківському рахунку є цифровим активом у блокчейні, забезпечуючи такий самий рівень програмованості, як і цифрова валюта у криптоекосистемі», — пояснив він.
Перші типи програм та варіантів використання, які Mastercard має намір просувати з токенізованими банківськими грошима, поєднуються з проектом Mastercard Crypto Credentials. Останній виступає сервісом блокчейн-аналітики, що гарантує дотримання AML.
«Припустимо, банк у Великобританії має таку токенізовану форму депозиту в установі. Припустимо, що інший банк у Сінгапурі має такий самий аналог. Один можна обміняти на інший, що традиційно викликало багато проблем з погляду можливості швидкого та гнучкого переміщення», — пояснив фахівець.
Нагадаємо, у жовтні 2022 року Mastercard повідомив про плани стати посередником для традиційних фінансових установ у запуску торгівлі криптовалютами.
У тому ж місяці компанія анонсувала запуск інструменту Crypto Secure. Він дозволить банкам ідентифікувати і припиняти транзакції з криптобірж, схильних до шахрайських практик.