Для українців підготували багато безготівкових нововведень

Безконтактні платежі в Україні

Як відомо, за підсумками за четвертий квартал 2018 р. Україна опинилася на четвертому місці в світі за кількістю NFC-транзакцій.

Нагадаємо, що NFC-транзакція – це оплата за допомогою картки з відповідною технологією, смартфона і інших гаджетів. Правда, тільки 38% представників малого і середнього бізнесу беруть безготівкові платежі до оплати в Україні, тоді як у Європі цей показник знаходиться на рівні 60%, інформує Ukr.Media.

Українці все частіше розраховуються кредитними картами і мобільними додатками. За даними Національного банку України, за перші шість місяців 2018 р. частка обсягу безготівкових операцій в Україні склала 44,1%, тоді як за аналогічний період в 2017 р. ця цифра становила лише 38,3%.

Безнал для бізнесу

У Міністерстві економічного розвитку і торгівлі запланували масовий перехід для бізнесу на систему безготівкової оплати. Починаючи з літа 2019 р. підприємства вже повинні будуть почати встановлювати платіжні термінали:

до 1 липня 2019 року безготівкові платежі зобов'язані почати приймати компанії, які продають техніку, що підлягає гарантійному ремонту, підакцизні товари, ювелірні вироби, лікарські препарати, що надають житлово-комунальні послуги, медичні та стоматологічні, туристичні агентства, ресторани, готелі;

до 1 січня 2020 року безготівкові платежі зайдуть в сегменти продажу автомобілів, мотоциклів і запчастин до них, їх ремонту, оренди транспортних засобів, поштової та кур'єрської діяльності, всіх видів пасажирських і вантажних перевезень, фітнес-центрів, сфери культури, охорони здоров'я, страхування, перестрахування і приватного пенсійного забезпечення;

до 1 липня 2020 року безготівкові платежі зобов'язані приймати всі, хто продає товари і послуги вартістю понад 50 неоподатковуваних мінімумів (850 грн).

Також виключно в безготівковій формі потрібно буде проводити платежі понад 50 тис. грн.

Уточнимо, що перехід на безготівковий розрахунок не забирає в українців можливість розплачуватися готівкою. Мова йде про те, що магазини і різні підприємства будуть зобов'язані надати своїм клієнтам можливість провести безготівковий розрахунок. Нова постанова також торкнеться інтернет-магазинів, на своїх сайтах вони повинні будуть додати можливість безготівкової оплати.

Зняти гроші на касі магазину

Ще одним нововведенням має стати можливість українців знімати готівку прямо на касах супермаркетів та інших торгових точок. Зазначимо, що така послуга працює в багатьох країнах світу, але до України поки толком не добралася. Тестувати таку функцію, правда, виключно, на касах автозаправок, почав ПриватБанк.

Працює це наступним чином. Якщо ви розраховуєтеся за покупку банківської картою, то додатково можете попросити касира і зняти з картки 500 грн готівкою. Для того, щоб готівку все ж видали, клієнтові потрібно буде ввести PIN-код.

"Для того, щоб скористатися новим функціоналом, покупцеві необхідно буде оплатити товар банківської картою і повідомити касиру про бажання зняти готівку. Максимальна сума видачі готівки на одну транзакцію складає 500 грн, незалежно від вартості покупки", – кажуть у фінустанові.

Така ж послуга незабаром має запрацювати по всій Україні та в багатьох торгових точках. Зараз банки тестують цю систему, і, ймовірно, зможуть запустити її для загального користування вже в першій половині 2019 р.

Безготівкова оплата у транспорті

У деяких українських містах вже давно працюють сервіси безконтактної оплати в муніципальному транспорті. Так, наприклад, у львівських трамваях ще кілька років тому запустили оплату проїзду банківською карткою, в Києві ж таке нововведення планується на 2019 р.

Так, ще в листопаді 2017 р. в Україні почав працювати сервіс безконтактної оплати за допомогою смартфонів Google Pay. Тоді цей сервіс впровадив і столичний метрополітен. Київ опинився п'ятої в світі столицею, яка перевела свій метрополітен на таку технологію.

Незабаром хочуть запустити і єдиний електронний квиток. Зараз у муніципальному транспорті встановили спеціальні валідатори. Вже з весни 2019 р. місцеві власті обіцяють повномасштабний запуск. Проект передбачає повний перехід на безготівкові форми оплати, відмова від кондукторів і посилення контролю за оплатою проїзду. Придбати електронний талон можна буде транспортною, банківською, соціальною (пільговою) картою. Носієм електронного квитка може бути учнівський або студентський квиток, а також смартфон (або інший електронний носій), на якій встановлено спеціальний додаток.

До речі, нещодавно тестувати подібну систему почали і в Запоріжжі, а Івано-Франківськ планує до 1 червня 2019 року повністю перейти до впровадження електронного квитка. Також в середині січня аналогічну систему запустили і в чернігівському транспорті, тому Україна впевнено йде до розширення можливостей для безконтактної оплати.

Обмін валют онлайн

З 7 лютого набуває чинності Закон "Про валюту і валютні операції", який був прийнятий ще в червні 2018 р. Закон передбачає багато різних змін, як для бізнесу, так і для фізосіб.

Одним з головних нововведень стане можливість обмінювати валюту онлайн. Це дозволить як купувати валюту онлайн, так і продавати її. Правда, на такі операції буде діяти ліміт – не більше 150 тис. грн в день. Послуга буде доступна в особистих кабінетах користувачів, а продавати валюту онлайн зможуть не тільки банки, але й інші фінустанови, які отримають на це ліцензію.

Джерело: ukr.media

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *